Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Konečne nemusím chodiť, ku gynekológovi ako na klavír, rada a recept mojej babičky, ma zbavila týchto nepríjemností

Vaginitída – zápal pošvy vyvolané patogénnymi baktériami alebo hubami. Podľa štatistík postihuje približne jednu tretinu žien v plodnom veku.

Pochopiť príčinu vaginitídy , je dôležité mať na pamäti, že vagína je domovom mnohých rôznych mikroorganizmov (prospešné a patogénne). Ich bilancia je závislá na veku, životnom štýle, funkcia vaječníkov u ženy.

2 (16)

Tieto faktory ovplyvňujú obsah glykogénu vo vaginálnej stene, ktorá je premenená na kyselinu mliečnu v dostatočne vysokej koncentrácii (pH 4-4,5), zabraňuje šíreniu škodlivých baktérií. Alkalické podmienky v pošve môže spôsobiť gynekologické ochorenie .

Než začnete liečbu vaginitídy

Rady, ktoré ponúkame, to znie divne, ale sú odporúčané použiť ženám, ktoré  majú záujem o udržiavanie zdravia žien!

Za použitie antibiotík na liečbu vaginitídy , môže tento problém ešte zhoršiť, čím dôjde k šíreniu hubových infekcií. Chemikálie a lieky môžu vyvolať alergické reakcie a nadmerné vysušovanie.

Zároveň existujú prírodné prostriedky pre normalizáciu mikroflóry  a eliminujú nežiadúce prejavy zápaly pošvy. Dôležité: Pred začatím akejkoľvek liečby, by ste mali zistiť či nemáte alergiu.
3 (18)

Odvar z harmančeka od staroveku pomohol ženám udržať zdravie.

2 lyžice sušených kvetov z  rumančeka zaliať 1 litrom vody, priveďte do varu a nechať ju lúhovať 5-10 minút. S tekutinou sa umývajte, sprchovanie, s ohľadom na závažnosť ochorenia. Po normalizácii mikroflóry nepoužívať  harmanček.

Pre prevenciu vaginálnych ťažkostí jedzte dostatok mliečnych výrobkov,  posteľná bielizeň, by mala byť z prírodných tkanín a spodné prádlo používať výlučne bavlnené.

Je tiež dôležité,  inšpirovať svojho partnera umývaním s týmto prostriedkom pred sexuálnym stykom, aby sa minimalizovalo prenikanie do pošvy cudzích baktérií.

Starajte sa o krehké zdravie !

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

Tiez sa Vam moze pacit