Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Koku je najstaršou ženou na svete! Prezradila nám, že nezažila ani jeden šťastný deň!

Dlhovekosť je výhra, myslí si mnoho ľudí. Koku z Čečenska však nesúhlasí!

Koku Istambulová pochádza z Čečenska a je ňou údajne neuveriteľných 129 rokov. Podľa údajov v jej pase sa narodila 1. júna 1889.

Hoci žena stále dobre hovorí a je schopná sa sama najesť aj pohybovať, jej dlhovekosť nie je žiadna rozprávka. „Na svete je veľa ľudí, ktorí žijú dlho, športovci, alebo tí, ktorí zdravo jedia a nestresujú sa, ale ja nemám potuchy, ako som sa dožila takého veku. V živote som nemala jediný šťastný deň. Vždy som len tvrdo pracovala na záhrade. Som unavená a dlhý život je pre mňa trest, „uviedla Koku pre server DailyMail s tým, že by si priala, aby bola už dávno mŕtva, pretože po celý život nikdy nemala čas na zábavu. 

Počas svojho dlhého života starenka prežila niekoľko svojich detí. Syn jej zomrel vo veku šiestich rokov. Dcéra Tamara potom zomrela pred piatimi rokmi v takisto úctyhodnom veku 104 rokov.

Koku tiež na vlastnej koži pocítila veľa historických udalostí. Väčšina z nich však nebola vôbec veselá. „Prežila som ruskú občiansku vojnu, druhú svetovú vojnu, deportáciu nášho národa v roku 1944 a dve čečenskej vojny. A som si istá, že môj život naozaj šťastný nebol. Spomínam si tiež na desivé nacistickej tanky, ktoré počas vojny míňali náš rodinný dom na dedine v Čečensku, „hovorí.

Tiez sa Vam moze pacit