Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Keď sa prebúdzate v rovnaký čas každú noc, znamená to že ….

Vánok po zotmení má niečo, čo vám chce povedať. Nechoďte späť do postele! Musíte požiadať o to, čo veľmi chcete. Len nechoďte späť do postele.“ – Rumi

Ľudia sa často sťažujú na to, že nie sú schopní večer zaspať alebo, že sa zobudia uprostred noci bez toho, aby im zazvonil budík.

Možno, že sa vám týmto spôsobom snaží telo povedať niečo, čomu by ste mali venovať náležitú pozornosť.

Najprv však musíte vedieť, ako podobné signály správne interpretovať.

Čo nám hovorí telo cez spánok a budenie?

Možno o tom ani neviete, no v tele vám prúdi energia cez meridiány.

Existuje množstvo článkov ktoré vysvetľujú, ako tieto meridiány chápe tradičná čínska medicína a prečo sa používajú v akupresúre či akupunktúre na riešenie rôznych zdravotných problémov.

Je pomerne málo známe, že tieto meridiány sú napojené aj na vnútorné hodiny človeka. Podľa čínskej medicíny sa jednotlivé orgány energeticky dobíjajú v rôzne časy počas dňa aj noci.

Preto, ak sa pravidelne zobúdzate v tú istú nočnú hodinu, znamená to, že niektoré vaše telesné partie sú zablokované alebo slabé. Vtedy je potrebné, aby ste daný stav nejako napravili.

Ťažkosti so zaspávaním medzi 21:00 a 23:00 hodinou

Väčšina ľudí ide do postele medzi deviatou a jedenástou večer. Ak vtedy nedokážete zaspať, ste zrejme stresovaní a počas dňa mávate veľa obáv. To vám spôsobuje problém so zaspávaním.

Mali by ste vyskúšať nejaké pozitívne mantry, meditáciu alebo cvičenia na naťahovanie a relaxáciu svalov. To by vám malo pomôcť rýchlejšie zaspať.

Zobúdzanie sa medzi 23:00 a 01:00 hodinou

Tradičná čínska medicína spája tento časový úsek s prúdením energie cez žlčník.

Ak sa zobúdzate v tomto čase, zrejme zažívate nejaký druh emocionálneho sklamania. Tu pomôže, ak budete praktizovať bezpodmienečnú akceptáciu samého seba a odpúšťanie iným.

Zobúdzanie sa medzi 1:00 a 3:00 hodinou

Tento časový úsek sa spája s prúdením energie cez pečeň.

Ak sa vtedy zobúdzate, máte pravdepodobne nevyriešené emócie hnevu a nadbytočnú jangovú energiu.

Na riešenie tohto problému je potrebné piť viac studenej vody a riešiť situáciu, ktorá vás rozhnevala. To by malo odstrániť budenie sa v uvedenom čase.

Zobúdzanie sa medzi 3:00 a 5:00 hodinou

Pre túto nočnú hodinu je typické prúdenie energie meridiánom pľúc a spája sa s pocitmi smútku.

Keď chcete po zobudení znova zaspať, dýchajte pomaly a zhlboka. Zároveň dôverujte vašej „vyššej energii“, ktorá vám pomôže s vašimi problémami.

Ďalším dôvodom zobúdzania sa v tomto čase môže byť to, že vám vaša „vyššia energia“ posiela znamenie, aby ste sa zosúladili so svojim hlbším poslaním.

Zobúdzanie sa medzi 5:00 a 7:00 hodinou

Počas týchto skorých ranných hodín prúdi energia cez vaše črevá. Zobúdzanie sa v tomto čase naznačuje emocionálne blokády.

Zvyčajne pomôže, ak sa po zobudení pár minú ponaťahujete, prípadne idete na toaletu. Potom by ste mali byť schopní znova zaspať.

Mozgové funkcie a zobúdzanie sa uprostred noci

Keď sa zobudíme uprostred noci, náš mozog nie je úplne prebratý. Magazín NewYorker opisujte tento fenomén nasledovne:

Jedným z následkov skorého alebo náhleho zobudenia je fenomén nazývaný spánková zotrvačnosť.

Po prvýkrát bol tento názov použitý v roku 1976. Označuje čas medzi prebudením a úplným bdením. Čím náhlejšie ste sa zobudili, tým hlbší bude tento stav.

Keď sa v noci náhle prebudíme, naša predná mozgová kôra, ktorá sa spája s rozhodovacími procesmi a sebaovládaním, ešte prebudená nie je a preto nie sme schopní hlbších inteligentných myšlienok.

Z tohto dôvodu vtedy nikdy nerobte vážne rozhodnutia.

Zobudiť sa a naplniť svoj hlbší zmysel života

Počas spánku sa vám často sníva a práve toto je čas, kedy môžete dostávať odkazy z vesmíru (od Boha, duchov, energie a podobne) o vašej životnej ceste.

Vaše sny môžu odhaľovať dôležité detaily o vašej duchovnej ceste, preto je dobré, ak dokážete správne identifikovať signály od vyšších energií či bytostí, ktoré vám posielajú.

Samozrejme, je veľa ľudí, ktorí tomuto neveria.

No je zasa aj mnoho tých, ktorí sa rozhodli nasledovať svoj osud v živote. Pochopili, že sme na tomto svete preto, aby sme sa niečo naučili a aby sme sa zdokonalili. Čiže, aby sme sa stali lepšími verziami samých seba.

Duchovne založení ľudia to nazývajú procesom transformácie na vyššiu úroveň vedomia. Na jej dosiahnutie však potrebujete poznať svoj hlbší zmysel života.

Bez ohľadu na to, či na takúto transformáciu veríte alebo nie, ak sa vždy zobúdzate medzi 3:00 a 5:00 hodinou nadránom, mali by ste zamerať pozornosť na „vyššie sily“. Je to jediný spôsob, ako obnoviť dobrý nočný spánok.

Tiez sa Vam moze pacit