Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Každý zub je spojený s nejakým orgánom. Bolesť zuba poukazuje na problém v danom orgáne.

Vedeli ste, že bolesť v zube je akýmsi indikátorom zdravotného problému v nejakom telesnom orgáne, s ktorým je daný zub spojený?

Možno to znie ťažko uveriteľné, no skúsenosti ukazujú, že naozaj existuje silná súvislosť medzi stavom vášho chrupu a zdravím vnútorných orgánov.

Ktoré zuby sú spojené s ktorými orgánmi

Napríklad, horné a spodné rezáky sú spojené s močovým mechúrom, obličkami a ušami. Naproti tomu, očné zuby súvisia s pečeňou a žlčníkom.

Experti na alternatívnu medicínu tvrdia, že premoláre (zuby medzi stoličkami a očnými zubami) zasa zobrazujú stav vašich pľúc. Stoličky zasa predvídajú problémy v žalúdku, pankrease a slezine.

No a napokon, zuby múdrosti toho veľa vypovedajú o srdci a tenkom čreve.

To samozrejme neznamená, že poškodený zub je zodpovedný za každé poškodenie vnútorných orgánov.

Existujú však prípady, keď napríklad pacient pociťuje bolesť alebo nepohodlie v okolí zdravého zuba, či dokonca v mieste už dávno vytrhnutého zuba.

Hovorí sa tomu aj fantómová bolesť a je výsledkom poškodeného orgánu, ktorý vysiela správu do miesta, ktoré korešponduje so spárovaným zubom.

Je preto potrebné poznať tieto spojenia medzi zubmi a internými orgánmi. To nám potom pomôže ľahko diagnostikovať, ktorý orgán v tele máme chorý.

Zoznam zubov a aké ochorenia signalizujú ich bolesti

Tu je podrobný zoznam zubov a k nim prislúchajúce ochorenia:

– Bolesť v horných a dolných rezákoch naznačuje, že v tele prebieha pyelonefritída, cystitída, alebo otititída.

– Bolesť v prvom hornom rezáku je znakom prostatitídy (zápal prostaty) alebo angíny.

– Ak pociťjete chronickú bolesť v očných zuboch, je dosť možné, že trpíte na hepatitídu (žltačku A, B alebo C) či cholecystitídu (zápal žlčníka).

– Bolesť v zuboch medzi stoličkami a očnými zubami môže byť znakom alergickej reakcie, disbakteriózy (bakteriálnej nerovnováhy), zápalu pľúc alebo kolitídy (zápalu čriev).

– Ak cítite bolesť v stoličkách, je dosť pravdepodobné, že trpíte na anémiu, žalúdočné vredy (spôsobené nadmernou kyselinou), chronický zápal pankreasu alebo gastrické vredy (spôsobené Helikobakterom pylori).

– Bolesť v spodných 6-kách je prejav artériosklerózy a iných problémov s cievami alebo artériami.

– Bolesť v horných 6-kách sa spája so zápalmi vaječníkov, štítnej žľazy a sleziny. Môže ísť aj o zápal nosových dutín alebo hltana.

– Zuby múdrosti sa spájajú s ochoreniami srdca, vrodenými vadami a koronárnym ochorením srdca.

– Bolesti v spodných stoličkách naznačujú kŕčové žily, polypy v hrubom čreve alebo problémy s dýchacími cestami, ako sú zápaly priedušiek, zápal pľúc, astma, prípadne zápal priedušiek.

Tiez sa Vam moze pacit