Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Každé ráno stačí urobiť tento jednoduchý cvik a vyformujete si úzky pás a ploché bruško!

Leto je čoskoro tu a je čas sa pripraviť na plážovú sezónu. Môj priateľ sa pred nedávnom vrátil z Indie, kde praktizoval jogu a povedal mi o tejto technike. Stačí len jeden cvik a výsledok bude stáť za to! „Osí“ pás a ploché brucho za tri týždne a vaše zdravie vám poďakuje.

Ploché brucho a úzky pás

Jedná sa o cvičenie, kde posilňujete brušné svaly z vnútornej strany. Aj keď to zo začiatku môže vyzerať náročne, po tom, čo sa vaše svaly prispôsobia, budete musieť vynaložiť oveľa menej úsilia na vykonanie tohto cviku.

Čo na to potreujete:

1.Pohodlné oblečenie z prírodného materiálu
2.Pred začiatkom si urobte menšiu rozcvičku na rozohriatie svalov
3.Cvik môžete vykonávať ako jednotné cvičenie alebo si ho pridať k vášmu bežnému cvičeniu.

Ako na to:

1.Dajte sa do polohy tureckého sedu a chrbát vyrovnajte. Nohy v tejto polohe by mali vytvárať trojuholník. Vystrite sa a vystrčte hrudník dopredu. Dlane sú položené na bokoch a prsty uvoľnené.
2.Pri výdychu pomaly uvoľňujte vzduch z pľúc. Vaše svaly musia zostať uvoľnené.
3.Vtiahnite brucho do seba, zadržte dych a ostaňte v tejto polohe 10-15 sekúnd.
4.Pomaly sa nadýchnite a uvoľňujte brušné svaly. Následne opäť po výdychu zadržte dych a stihnite brucho (10-15 sekúnd). Môžete urobiť krátky nádych, ak máte pocit, že sa nedokážete v tejto pozícii udržať.
5.Nadýchnite sa a uvoľnite svaly, pomaly pokračujte a dýchajte vaším vlastným tempom.
6.Pokúste sa cvičenie opakovať približne 5x počas dňa.

Okrem toho, že posilníte vaše brušné svaly, zlepšíte cirkuláciu krvi.

Každý cvik má svoje kontraindikácie a ani tento nie je výnimkou. Nemali by ste ho vykonávať, ak trpíte žalúdočnými vredmi, problémami s dvanástnikom, kardiovaskulárnymi ochoreniami či kýlou v brušnej dutine.

Na druhej strane, toto cvičenie pozitívne ovplyvní celý tráviaci a endokrinný systém, posilní krvný a nervový systém a to nie ani kompletný zoznam výhod!

Tiez sa Vam moze pacit