Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Kamarátka mi prezradila recept na domáci pleťový krém: Odstráni to vrásky i škvrny na pokožke!

Zdravie pokožky je rovnako dôležité ako stav zvyšku nášho tela. Zdravá pokožka o sebe dáva vedieť svojím sviežim a farebne pekným vzhľadom.

Pokožka má dôležitú úlohu v tom, že bráni prieniku škodlivých látok a organizmov do tela. Preto by sme sa mali snažiť ju udržiavať adekvátne hydratovanú a v dobrej kondícii.

Uvedené ochranné funkcie kože sa môžu narušiť z viacerých dôvodov. Nemusí ísť len o priame poškodenia, akými sú napríklad rezné či bodné rany.

Na priepustnosť kože voči patogénnym objektom vplývajú aj také veci, ako sú tehotenstvo, nadmerné sa vystavovanie slnečnému žiareniu, nesprávna starostlivosť, vystavovanie chemickým čistiacim prostriedkom a podobne.

Na trhu nájdeme množstvo kozmetických prípravkov, ktoré sľubujú úžasné výsledky s riešením takmer akéhokoľvek kožného problému. No realita býva iná.

Hlavné problémy s kozmetikou z obchodu

Bežná kozmetika má však dva problémy. Buď je plná škodlivých chemikálií, ktoré pokožke viac ublížia ako jej pomôžu, alebo ide o skutočne prírodné výrobky, no tie sú extrémne drahé.

Navyše, ak je kozmetika skutočne prírodná, bude mať krátku dobu spotreby, zvyčajne nie viac ako 3 mesiace. Pre dlhšiu dobu expirácie by do nej výrobcovia museli pridať silné konzervačné látky, no to by sa už nejednalo o prírodnú kozmetiku.

Aké je teda riešenie tejto dilemy?

Pomerne jednoduché – pripravte si v menšom množstve domácu prírodnú kozmetiku, ktorú hneď aj spotrebujete a nebudete ju musieť dlho skladovať.

Recept na domáci pleťový krém proti vráskam a škvrnám na pokožke

Dnes vám preto prezradíme recept, ako si vyrobíte takýto domáci pleťový krém na vrásky a škvrny na pokožke.

Navyše, tento náš recept sa skladá z pomerne lacných a ľahko dostupných ingrediencií, takže vás to nebude stáť veľa času, ani peňazí.

Ingrediencie

Na jeho prípravu budete potrebovať nasledovné suroviny:

  • 1 diel čerstvej dužiny (gélu) z rastlinky Aloe vera
  • 1 diel kokosového oleja
  • pár kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja (levanduľový, šípkový, vanilkový a podobne)

Éterický olej je voliteľný. Pridajte ho len vtedy, ak chcete aby váš domáci pleťový krém navyše aj pekne voňal. Na účinky to nebude mať žiadny vplyv.

Množstvo si pripravte podľa potreby – či 1-2 čajové lyžičky, ak ho chcete použiť len jednorazovo na tvár alebo niekoľko polievkových lyžíc, ak si ním budete chcieť natrieť celé telo, prípadne si ho pripraviť do zásoby.

Príprava

1. Vložte aloe vera a kokosový olej (prípadne aj éterický olej) do misky a miešajte niekoľko minút. Pre uľahčenie môžete použiť aj mixér.

2. Miešajte dovtedy, kým nezískate jemnú homogénnu zmes.

3. Premiestnite zmes do sklenenej uzatvárateľnej nádoby (ak ju nechcete hneď spotrebovať) a uskladnite ju na chladnom a tmavom mieste.

Pripravenú zmes je najlepšie spotrebovať hneď. Ak nie, tak v chladničke by mala vydržať aj zopár dní.

Aplikácia a účinky

Váš domáci pleťový krém aplikujte na pokožku tváre, prípadne inde na tele, kde máte vrásky alebo pigmentové škvrny. Najlepší čas na aplikáciu je po sprchovaní na čistú pokožku.

Zmes natierajte jemnými krúživými pohybmi, nechajte ju pôsobiť aspoň 15 minút a potom si opláchnite studenou alebo vlažnou vodou.

Účinnosť tejto zmesi spočíva vo vzájomnej kombinácii jej zložiek. Tie sú aj samé o sebe pre pokožku extrémne prospešné, no ak sa skombinujú, tak vznikne vskutku efektívny a liečivý pleťový krém.

Okrem vrások a škvŕn ho môžete použiť aj na popáleniny od nadmerného slnenia, podráždenia pokožky, svrbenie, štípance od hmyzu alebo na alergické reakcie kože.

Taktiež zlepšuje stav strí (natiahnutej pokožky), akné, vyrážok a navyše výborne pokožku hydratuje.

Tiez sa Vam moze pacit