Krása a životný štýl, Prírodná medicína

Kamarátka mi poradila: S týmto porastú vaše vlasy rýchlejšie než kedykoľvek predtým!

Vlasy sú jedným z našich najvýraznejších fyzických atribútov. Ich stav preto výrazne ovplyvňuje naše sebavedomie a duševnú pohodu.

Z toho dôvodu prevažne ženy míňajú veľké množstvo peňazí na starostlivosť o ne – či už sú to rôzne šampóny, kondicionéry, laky na vlasy alebo návštevy kaderníckych salónov. Okrem toho ďalším problémom, ktorý trápi množstvo ľudí, je vypadávanie vlasov.

Príčiny vypadávania vlasov a vlasový cyklus

Príčiny bývajú rôzne, od genetiky, cez hormonálne zmeny, až po vplyv vecí ako sú chemikálie vo farbách na vlasy alebo časté používanie fénov a kuliem.

Štúdie tiež zistili, že vypadávanie vlasov je spôsobované aj nezdravým stravovaním a nedostatkom niektorých nutričných látok.

Priemerný človek má na hlave približne 100 000 až 150 000 vlasov, ktoré neustále cyklicky dorastajú a vypadávajú. Hovorí sa tomu aj vlasový cyklus.

Dermatológovia uvádzajú, že každý jeden deň stratíme 60 až 100 vlasov. Problém nastáva vtedy, ak množstvo novo vyrastajúcich vlasov je menší ako počet vypadaných vlasov.

Preto je vždy potrebné zistiť príčinu, prečo sa objem našich vlasov zmenšuje – či je to vypadávaním alebo nedorastaním nových.

Hlavným problémom býva nadmerné vystavenie vlasov škodlivých chemikáliám, ktoré sa paradoxne nachádzajú v takmer každom komerčnom výrobku určenom na starostlivosť o ne.

Domáci recept na obnovu a zrýchlenie rastu vlasov

V našom dnešnom článku vám prezradíme jednoduchý domáci recept, pomocou ktorého vyživíte vlasové korienky a podporíte tým rast vašich vlasov.

Efektivita tohto receptu bola potvrdená mnohými dermakológmi. Ak ste doteraz u lekárov nemali úspech, určite ho vyskúšajte. Výsledkom budete zaskočení nielen vy, ale aj oni.

Ingrediencie

Budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1 vaječný žĺtok
  • 1/2 banánu
  • 1 dcl piva
  • 1 polievkovú lyžicu kvalitného medu

Postup prípravy a aplikácia

1. Vložte všetky suroviny do mixéra a rozmixujte ich na jemnú homogénnu pastu.

2. Vyrobenú pastu si končekmi prstov naneste na pokožku hlavy na tie miesta, kde vám vlasy prestali rásť.

3. Ak chcete, tak na podporu rastu existujúcich vlasov môžete pastu aplikovať aj tam, kde vám vlasy rastú, ale chcete aby zhustli alebo rástli rýchlejšie.

4. Masku nechajte pôsobiť 1 až 2 hodiny. Na hlavu si môžete dať sprchovaciu čiapku, aby ste počas tej doby mohli robiť aj iné činnosti a nezašpinili si pritom odev.

5. Na konci si masku zmyte vlažnou vodou a prípadne potom ešte vlasy umyte bežným šampónom.

Záver

Odporúča sa aplikovať si túto masku 2 až 3 krát do týždňa.

Nepotrvá dlho a spozorujete, ako vám nové vlasy znova začínajú dorastať, hustnú a zároveň rastú rýchlejšie než kedykoľvek predtým.

Tiez sa Vam moze pacit