Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Jednoduchý spôsob ako vyliečiť ušné infekcie a bolesti ucha.

Keď som bol malé dieťa, mával som ušné infekcie pomerne často. Boli strašne bolestivé a nepríjemné.

Moji rodičia sa obávali, že mi budú musieť prepichovať ušné bubienky a vkladať do nich kanáliky pre ľahšie odtekanie hnisu. Našťastie, moja stará mama ukázala rodičom jeden výborný trik.

Potrebné pomôcky

Ide o veľmi jednoduchý spôsob, ako sa ušnej infekcie pomerne rýchlo zbaviť.

Jediné, čo k tomu budete potrebovať je:

  • jedna bavlnená ponožka
  • 1/2 pohára morskej soli.

Použite však morskú soľ, nie obyčajnú kuchynskú. Tá má totiž omnoho lepšie výsledky. Môže byť aj ružová Himalájska soľ.

Postup

Na začiatok nasypte soľ do ponožky a napevno ju uzavrite – či už uzlíkom na ponožke alebo pomocou sponky či gumičky.

Potom na miernom ohni nahrejte panvicu, najlepšie oceľovú, nie teflónovú. Totižto, ak by ste prehriali teflón, mohol by začať uvoľňovať nebezpečné chemikálie.

Následne položte ponožku so soľou na panvicu a ohrievajte ju počas približne 5 minút. Ponožku po panvici posúvajte a otáčajte, aby sa zohriala rovnomerne.

Keď je ponožka so soľou rovnomerne ohriata, vezmite ju do ruky a otestujte či nie je príliš teplá a nepáli pokožku. Ak áno, nechajte ju trocha vychladnúť na takú teplotu, aby nepálila.

Potom vezmite ponožku a priložte ju na ucho. Ak má infekciu vaše dieťa, položte mu hlavu na ponožku tak, ako by to bol vankúšik. Recept účinkuje rovnako dobre u detí aj dospelých.

Ako to funguje

Teplo z ponožky pomáha zmierňovať bolesť. Soľ, na druhej strane, podporuje vyplavovať z ucha maz a hnis, ktorý spôsobuje bolesť.

Okrem toho, soľ prirodzene odvádza zo vzduchu vlhkosť, ktorá je kľúčová pre prežívanie baktérii.

Ponožku použite toľkokrát, koľko potrebujete. Keď začne vyzerať špinavá alebo strácať sfarbenie, vyberte z nej soľ, operte ju, vysušte a môžete ju použiť znova.

Záver

Tento recept je lacný, prírodný  a efektívny spôsob, ako zbaviť seba či vaše dieťa ušnej infekcie, ktorá spôsobuje nepríjemné bolesti.

Ak by sa zdravotný stav do pár hodín alebo maximálne dní nezlepšil, potom je samozrejme potrebné vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Tiez sa Vam moze pacit