Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Jednoduchý recept ako si pripraviť elixír mladosti!

Mnoho žien pozná priaznivé účinky medu a prírodných produktov na vlastnej koži, a pleti. Prinášame vám jednoduchý recept z bežne dostupných surovín. Vďaka tomuto elixíru sa budete cítiť oveľa zdravšie a budete mať viac energie. Ocení to aj vaša pleť, ktorá bude pohľad vyzerať mladšie a sviežejšie.

Prečo je elixír tak účinný?

Ľanový olej je najbohatším zdrojom omega 3 mastných kyselín, dokonca dvakrát viac, než je rybí olej. Okrem toho, že obsahuje antioxidanty, ktoré v kombinácii s citrónom, sú vynikajúce na čistenie pečene, detoxikáciu.
Ak je pečeň preťažená a v tele sú nahromadené toxíny, treba začať s očistou. Odstránenie toxínov z tela má veľmi dôležitú úlohu pre udržanie správnej kondície  tela a mladistvého vzhľadu.

Citrón ako všetci vieme je vynikajúcim zdrojom vitamínu C a tiež vynikajúci antioxidant. Posilňuje imunitný systém a krvné cievy.

Cesnak čistí cievy. Obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu, selén, železo, vápnik, fosfor, draslík, sodík, zinok, vitamíny B, C, E, K, a síru.

Spolu s medom tieto zložky dokážu v tele zázraky. Podieľajú sa na doslova na obnove buniek a tým celého tela.

Elixír mladosti 

Zloženie:

  • 100 ml ľanového oleja (organický, lisovaný za studena)
  • 2 citróny (jeden olúpaný, jeden s kôrou)
  • 500 g medu najlepšie domáceho
  • 1 – 2 strúčiky cesnaku

Postup:

Citróny dobre umyjeme a jeden z nich očistíme jeden necháme zo šupkou.
Olúpte cesnak a môžete ho pretlačiť cez sitko.
Pripravené citróny vložte do mixéra a vymiešajte, pridajte cesnak, med a olej. Vznikne vám jemná zmes. Výsledný elixír musí byť uložený v sklenenej nádobe s dobre uzatvárateľným viečkom. Nezabudnite ho dať do chladničky.

Použitie:

Jednu polievkovú lyžicu, trikrát denne, pol hodiny pred jedlom. Ak pravidelne používate tento elixír, budete svedkami úžasných výsledkov, ktoré sa dostavia veľmi skoro.

Tiez sa Vam moze pacit