Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Ako jednoducho detoxikovať vaše obličky a zlepšiť ich funkcie? Dnes vám to prezradíme!

Existuje množstvo faktorov, ktoré prispievajú k toxicite a nesprávnej funkcii obličiek.

Medzi najčastejšie patria fajčenie, konzumácia alkoholu, konzumácia nezdravých potravín s nadmerným obsahom škrobov, nadmerná konzumácia mäsa a samozrejme aj dedičné ochorenia.

Príznaky toxicity obličiek

To, že sa vo vašich obličkách nachádza píliš veľa toxínov, zistíte tak, že sa u vás často objavujú mierne bolesti v oblasti krížov a kúsok nad nimi. Čiže tam, kde sa nachádzajú obličky.

Ak tieto symptómy ignorujete, môže to vyústiť do závažných komplikácií ako sú obličkové kamene či dokonca viesť k úplnému zlyhaniu obličiek.

Obličky patria jednoznačne k najdôležitejším životným orgánom. Spolu s pečeňou čistia krv a odstraňujú toxíny z tela.

Ochorenie obličiek alebo ich nedostatočná funkcia preto vedú k viacerým závažných zdravotným komplikáciám – od zvýšenej toxicity tela, cez metabolické poruchy až k opuchom, zadržiavaniu vody v tele či cukrovke.

Dnes vám preto ukážeme recept na jeden neskutočne účinný domáci nápoj, ktorý dokáže prečistiť obličky a zlepšiť ich funkcie.

Tento nápoj je čisto prírodný, zložený len z ovocia a byliniek. Pokojne ho môže piť každý bez obáv z vedľajších účinkov (samozrejme, pokiaľ nie je človek alergický na niektorú jeho zložku).

Herbálny nápoj na prečistenie a obnovu funkcie obličiek

Na prípravu nápoja budete potrebovať tieto suroviny:

  • 1 pohár (2 dcl) brusnicovej šťavy
  • 2 čajové lyžičky čerstvo vytlačenej citrónovej šťavy
  • 1/2 čajovej lyžičky kurkumy v prášku
  • 1 čajová lyžička čerstvo postrúhaného zázvoru
  • 1 pohár (2 dcl) hroznovej šťavy

Postup prípravy a užívanie

1. Do džbána nalejte brusnicovú a hroznovú šťavu.

2. Pridajte do toho ostatné suroviny – kurkumu, citrónovú šťavu a zázvor.

3. Celé to dobre zamiešajte a nechajte postáť zhruba 30 minút. Ak ste použili čerstvú hroznovú alebo brusnicovú šťavu, tak to dajte počas tej doby do chladničky. Inak nemusíte.

4. Po uplynutí 30 minút nápoj preceďte cez sitko a lievik do sklenenej fľaše.

Každý deň vypite 1 takýto nápoj a to buď naraz, alebo si ho rozdeľte na 2 až 3 dávky v priebehu dňa.

Ako tento nápoj funguje

Citróny sú bohaté na kyselinu citrónovú, ktorá pomáha predchádzať formovaniu obličkových kameňov či dokonca rozpustiť už sformované menšie kamienky.

Kurkuma potláča zápaly v prepracovaných obličkách. Predchádza tiež zhlukovaniu krvných doštičiek a tvorbe krvných zrazenín.

Zázvor zahreje telo a podporí cirkuláciu krvi nielen končatinami, ale napríklad aj obličkami. Taktiež podporuje odbúranie toxínov z krvi.

Brusnice patria medzi najlepšie potraviny s blahodárnymi účinkami na celý močový systém. Robia moč kyslejšiu, čím predchádzajú vzniku infekcií v obličkách a močových cestách. Dokážu aj čiastočne rozpúšťať obličkové kamene a bránia baktériám zachytávať sa na stenách močového mechúra.

Hrozno je výborným zdrojom antioxidantov a tiež funguje ako výborný prírodný liek na ochorenia obličiek.

Tiez sa Vam moze pacit