Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Jedno cvičenie, raz do týždňa a muži sa za vami budú obzerať! Jednoduché cvičenie, ktoré zvládne každá žena.

Keď sme na stretnutí absolventov uvideli jednu spolužiačku, mnohí z nás zostali len vyjavene civieť. Niet sa čo čudovať, už od prvého ročníka Kaťa nemala postavu modelky: často ste ju mohli stretnúť v študentskom bufete, kde s veľkou chuťou jedla buchty či iné dobroty.

No na stretnutí sme ju nemohli spoznať: pekná postava elegantne zvýraznená priľahlými šatami vo všetkých vyvolala obdiv. Mnohé dievčatá sa nenechali prosiť a okamžite Katarínu zasypali otázkami o tajomstve jej úžasnej postavy. Vysvitlo, že naša spolužiačka začala asi pred rokom chodiť do posilovne a zaplatila si aj dobrého osobného trénera.

Ale dnes týmto nikoho neohúrite, veď takmer každý sa teraz venuje jóge, fitnes alebo aerobiku. Na tento argument však naša priateľka odpovedala otázkou: «A dvíhate činky?» Ukázalo sa, že raz do týždňa sa Kaťa venuje špeciálnemu cvičeniu a používa aj závažia…

Mŕtvy ťah pre dievčatá

Katarína, ako sa hovorí, nesedela na zadku a podarilo sa jej zhodiť 10 kilogramov s pomocou cvičenia, ktoré sa volá «mŕtvy ťah». Práve toto cvičenie umožňuje ženám nielen natiahnuť všetko oslabené svalstvo, ale aj výrazne urýchliť metabolizmus. Správne vám ho pomôže cvičiť táto jednoduchá inštruktáž.

1.Na začiatok budete potrebovať správnu váhu závažia či činky (ak chcete cvičiť doma môžete použiť akýkoľvek domáci predmet s potrebnou váhou, napríklad aj fľašu s vodou). Tréningy začínajte s menšou váhou, ako ste schopní zodvihnúť. Po čase ju budete zvyšovať.

2.Následne je potrebné svaly zahriať: môžete začať behom na trenažéri, stacionárnym bicyklom, alebo skákaním na švihadle. 10-12 minút postačí. Po rozcvičke sa postavte na šírku bokov a závažia postavte k nohám.

3.Predkloňte sa, zľahka zohnite kolená, aby ste si mohli zobrať závažia. Počas celého cviku je potrebné kontrolovať polohu chrbtice. Musí byť vystretá a spevnená.

4.Panva zľahka vyčnieva dozadu a je trochu nadvihnutá.

5.Cvičenie zakončíte pomalým ťahaním závaží po bedrovej línii.

Je dôležité si uvedomiť, že nedodržiavanie pravidiel pre cvičenie so sebou prináša vážne nebezpečenstvo pre zdravie. Často sa stáva, že si ženy záťaž nerozložia správne (všetko napätie tak zostáva na chrbtici a nie na nohách a zadku, kde má byť). V dôsledku toho trpia predovšetkým stavce: uvoľňujú sa a spôsobujú tak vývin hernií.

Naša redakcia vám želá veľa zdravia a opatrných tréningov! Nezabudnite sa s článkom podeliť aj s priateľmi.

Tiez sa Vam moze pacit