Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Jedna ingrediencia vyčistí a skrášli vašu pleť za krátky čas!

Tmavé škvrny a iné úkazy na tvári sú veľkým a nepríjemným problémom a sú nočnou morou najmä pre ženy. 

Na trhu pravdaže existuje kvantum krémov ktoré tvrdia, že vám s týmto problémom pomôžu. No môžu byť pridrahé, obsahovať chemikálie alebo nemusia vôbec pomôcť. 

Tak načo riskovať keď jestvuje prírodná, lacná a rýchla cesta ku kráse?

Petržlen

 

– veľmi známa ingrediencia v kozmetike najmä kvôli jeho regenerujúcim a zosvetlujúcim účinkom. Obsahuje mnoho esenciálnych živín ktoré môžu liečiť mnoho problémov kože ako napríklad začervenanie, opuch a podráždenie. 

Pomáha proti návratu vrások, najmä v oblasti očí, eliminuje akné a čierne bodky a je skvelý na mastnú kožu.

Recept

Ingrediencie

  • 2 lyžice nasekaných petržlenových listov (môžete použiť 2 lyžice vysušených petržlenových listov)
  • 1 lyžička citrónovej šťavy alebo jablčného octu
  • 200 ml vody

Príprava

Vložte listy do 200 ml vody a zmes uvarte na malom ohni počas 15 minút. Nádobu odstráňte z ohňa a ponechajte ju vychladnúť. Následne zmes oceďte a pridajte 1 lyžičku jablčného octu alebo citrónovej šťavy. Zmes vylejte do sklenenej fľaše a ponechajte v chladničke na 5 až 6 dní.

Použitie

Pre najlepšie výsledky by ste mali túto zmes používať dvakrát do dňa – ráno a večer. Táto skvelá zmes vám zúži póry, vyčistí pleť a odstráni čierne bodky, tmavé škvrny a iné pleťové problémy. Za menej než mesiac uvidíte čistú a krásnu pleť.

Na oči

Ak sa chcete zbaviť začervenania a čiernych kruhov pod očami, použite rovnaké ingrediencie no vynechajte citrónovú šťavu.

Stačí namočiť vatové tampóny do tejto zmesi a položiť si ich na oči dvakrát do dňa – ráno a večer na 5 minút. Prvé výsledky sa dostavia čoskoro a ohromia vás!

Tiez sa Vam moze pacit