Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Jediná ingrediencia, ktorá si poradí s pórmi na tvári za okamih a vyčistí vám pokožku!

Mnoho ľudí na svete, máva mastnejšiu pokožku a veľké, viditeľné póry. Takže, na tento problém sa používajú všetky dostupné krémy alebo liečivá, aby boli póry oveľa menej viditeľné – tak ako je to len možné. Dnes máme na trhu rôzne produkty, ktoré sľubujú rýchle odstránenie problému. Tieto kozmetické produkty vám posilnia vašu kožu, zmenšia výskyt veľkých pórov, ale sú aj veľmi drahé. Tak, prečo míňať toľko peňazí na drahé kozmetické produkty, keď domáce liečivá, môžu mať ten istý efekt?

Ako sme už spomenuli, stačí si vyrobiť domácu receptúru, aby ste problém vyriešili. Toto je oveľa lepšia možnosť, lebo je bezpečná, lacná a prírodná. V tomto článku vám ukážeme 6 úspešných receptov, ktoré vašu kožu posilnia a vyriešia vám tento problém. Najlepšia časť týchto receptov je tá, že ich môžete získať z ľahko dostupných ingrediencií. Článok nezabudnite zdielať so svojimi priateľmi, aby ste im tiež pomohli.

largepores1

Voda a sóda bikarbóna

Všetko čo potrebujete je zmiešať 2 polievkové lyžice so sódou bikarbónou s dvomi lyžicami vody. Potom použite túto zmes na vašu tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom je vaša ochrana hotová, môžete si ju zmyť čistou vodou.

Vaječné bielko a citrónová šťava

Pripravte si svoju domácu masku, stačí ak si zoženiete trochu citrónovej šťavy s dvomi vaječnými bielkami. Zmes zmixujte dovtedy, kým získate tuhú homogénnu zmes a aplikujte si ju na tvár. Nechajte si ju na tvári, kým zaschne, stačí niekoľko minút apotom si ju očistite studenou vodou. Táto maska vám pomôže posilniť vašu kožu a pomôže vám zbaviť sa pórov.

Mandle a limetková štava

Všetko čo budete potrebovať: Do pohára s vodou pridáte mandle. Necháte ich pôsobiť cez noc. Ráno, mandle rozbijete a urobíte z nich perfektnú pastu. Potom ako to urobíte pridáte 1 čajovú lyžičku limetkovej štavy. Aplikujte to na vašu tvár a nechajte pôsobiť hodinu a pol. Potom si tvár umyjete s čistou vodou.

Citrón a ananásová šťava

Čo budete potrebovať? Z polovice citróna vytlačte citrónovú šťavu a zmiešajte s 1/2 šálkou ananásového džúsu. Poriadne premiešajte a aplikujte si túto zmes na vašu tvár na 5 minút. Potom si svoju tvár umyjete. Ananás obsahuje veľké množstvo enzýmov, ktoré sú veľmi prospešné pre vašu kožu. Najlepšie čo ste urobili bolo, použiť aj citrónovú šťavu, ktorá tiež obsahuje zdraviu prospešné kyseliny. Ich kombinácia je veľmi efektívna.

Paradajková šťava s limetkou

Zmiešajte si 2dc paradajkovej šťavy s 2-4 kvapkami limetkovej šťavy. Túto zmes potom použijete na svoju tvár necháte pôsobiť 15 minút. Potom si tvár umyjete. Mastnota z vašej tváre bude odstránená a to vďaka kyselinám z limetky a z paradajkovej šťavy. Táto zmes pomáha posilniť vašu kožu a uzatvára vaše póry.

Uhorka, citrón a minerálna voda

Najprv budete musieť ošúpať uhorku a potom ju rozdrvíte na čo najmenšie kúsky. Pridajte 1 čajovú lyžičku minerálky a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Túto zmes pridáte do čistého uteráka a preložíte to na svoju tvár. Po 15 minútach si tvár umyjete studenou vodou.

zdroj:healthylifetricks.com

Tiez sa Vam moze pacit