Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Ideálny graf pre ženy podľa výšky: Aká je vaša ideálna váha?

Ideálna hmotnosť je daná podľa mnohých vecí, ale hlavne ako vysoký ste a aký druh konštrukcie tela máte.
V súlade s tým je tabuľka, ktorá vám pomôže určiť, aká je vaša ideálna váha.

Tabuľka zahŕňa iba priemernú výšku pre ženy a rozmery sú v cm a kg a nižšie môžete vidieť tabuľku s meraniami.

Avšak, majte na pamäti, že tieto údaje sú štatistické takže ak si myslíte, že toto číslo nezodpovedá pre ideálnu váhu, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

k máte nadváhu, resp. chcete schudnúť, tak naštartujte svoje chudnutie pomocou našej stránky. Nájdete tu postup na zdravé chudnutie, energetickú hodnotu potravín a množstvo ďalších zaujímavých článkov o chudnutí.

Pokiaľ si na chudnutie sami netrúfate, zapojte sa do nášho programu, v ktorom pomáhame ľuďom schudnúť.

Aj vy môžete dosiahnuť ideálnu váhu, alebo radšej ideálnu postavu, len nezabudnite, že ak chcete schudnúť, trak musíte začať. Ak chudnutie nezačnete, neschudnete!!!idealna vaha

Merač impedancie (špeciálna osobná váha) – predstavuje najpresnejšiu z týchto 3 metód určovania ideálnej váhy, lebo je založená na meraní skutočného pomeru telesných tukov a svalov.

Táto špeciálna váha, ktorá je už dnes bežne dostupná na trhu, funguje na princípe prúdu nízkeho napätia, ktorý prechádza vaším telom a meria odpor buniek. V dôsledku viazania vody vedú svalové bunky prúd iným spôsobom, ako bunky tukové, čo umožňuje výpočet pomeru tukov. Tento prístroj tak vlastne odstraňuje nepresnosti pri metóde štatistického ukazovateľa – indexu BMI, ktorý i keď je vo veľkej väčšine prípadov spoľahlivý, neberie do úvahy skutočný pomer svalovej a tukovej hmoty.

Pokiaľ nemáte po ruke merač impedancie treba pri porovnávaní sa s tabuľkovými číslami indexu BMI prihliadať na tzv. „rovnovážnu hmotnosť“. Odborníci o nej stále častejšie hovoria v súvislosti so snahami o ideálnu váhu. Ide o takú hmotnosť, ktorú ste dosiahli v dospelosti a na ktorej úroveň má vaše telo stále tendenciu sa vracať, napr. po skončení agresívnej diéty, po chorobe, tehotenstve atď. Táto váha je ovplyvnená individuálnymi faktormi, ako sú dedičné predispozície, vaša morfológia, hmotnosť kostí atď. Ak teda tieto údaje namáte možnosť vyčítať z merača impedancie, snažte sa odpozorovať túto vašu „rovnovážnu hmotnosť“.

Tiez sa Vam moze pacit