Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Funkcie obličiek, nadobličiek a pečene zlepšite s pomocou aktívneho uhlia.

Skutočný zázrak sa prihodil v roku 1831. Dvojica renomovaných profesorov na Francúzskej akadémii medicíny bola svedkom akcie strychnínu.

Profesor Tiuery vypil smrteľnú dávku alkaloidu. Nikto neveril svojim očiam, že to skutočne urobil. Profesor však prežil. Bolo to práve aktívne uhlie, ktoré zachránilo jeho život.

V súčasnosti sa aktívne uhlie používa ako núdzový dekontaminant u ľudí, ktorí nechtiac prehltli toxickú látku.

Ako funguje aktívne uhlie?

Aktívne uhlie nemá žiadny zápach ani chuť. Ide o netoxický prášok, ktorý znižuje absorpciu toxínov v tele až o 60%.

Má totiž schopnosť absorbovať rôzne chemikálie a neutralizovať tak ich toxicitu v tráviacom systéme. Inými slovami, aktívne uhlie zabráni, aby sa jedy absorbovali v čreve do krvného obehu.

Môže sa používať aj na:

  • zníženie nadúvania
  • liečiť poalkoholickú opicu
  • problémy s tvorbou žlče u tehotných žien.

Dokáže dokonca znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

Z čoho sa skladá aktívne uhlie?

Bežné neaktívne uhlie sa získava z klasického uhlia, škrupín kokosového orecha, ropy, dreva alebo rašeliny.

Počas výroby sa neaktívne uhlie vystavuje vysokým teplotám a tak vzniká aktívne uhlie. Plyn, ktorý sa pri tom používa v ňom vytvára vnútorné póry.

No a práve tieto drobné póry mu dávajú schopnosť uväzniť toxíny a následne ich vyviesť von z tela.

Aktívne uhlie nespôsobuje stratu živín

Mnohí ľudia sa domnievajú, že okrem toxínov aktívne uhlie rovnako do seba pohlcuje aj prospešné živiny.

K tomu však David O. Cooney dodáva:

„Aktívne uhlie pridávané do stravy ovciam počas 6 mesiacov im v porovnaní s ovcami s bežnou stravou nespôsobilo úbytok živín.

Až 5% ich stravy pritom tvorilo aktívne uhlie.

Testy krvi a moču nepreukázali, že by sa zmenili hladiny vápnika, medi, železa, horčíka, anorganických fosforečnanov, draslíka, sodíka, zinku, kreatínu, močoviny, dusíka, bielkovín či pH moču.“

Zdravotné prínosy aktívneho uhlia

Štúdia publikovaná v Americkom žurnále Gastroenterológie ukázala, že aktívne uhlie predchádza plynatosti, zmierňuje kŕče a nadúvanie spôsobené plynom v črevách.

Je schopné tiež absorbovať zlý cholesterol v tráviacom trakte.

Ďalšia štúdia potvrdila, že celkový cholesterol znižuje o 25%, zlý až o 41% a dobrý zvyšuje o 8%. Vedcom trvalo mesiac získať tieto výsledky, kedy účastníci štúdie konzumovali 8 gramov aktívneho uhlia 3 krát denne.

Veda tiež ukázala, ako aktívne uhlie znižuje dusíkatý odpad a že nízkoproteínová diéta s aktívnym uhlím dokáže u starších ľudí s obličkovými problémami robiť zázraky.

Ako už bolo skôr spomenuté, aktívne uhlie absorbuje toxíny v tráviacom trakte.

Okrem toho však absorbuje toxíny aj z obličiek a pečene. Tým predchádza preťaženiu tela škodlivinami a normalizuje základné funkcie dôležitých telesných orgánov.

Stimuluje tiež tok žlče, čo ďalej napomáha eliminácii toxínov z tela.

Ako správne používať aktívne uhlie?

Aktívne uhlie sa predáva vo forme prášku, tekutiny alebo tabliet. Tablety je možné aj prežúvať. Bežne sa pridáva sa do mnohých detoxikačných prípravkov.

Najjednoduchšie užívanie je, že si v pohári vody rozmiešate 1 čajovú lyžičku aktívneho uhliaa vypijete to. Užívajte niekoľkokrát za deň.

Pred jeho užívaním sa však poraďte s vaším lekárom, pretože môže vplývať na účinnosť niektorých voľnopredajných liekov, ale aj liekov na predpis.

Tiez sa Vam moze pacit