Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Dôvod na obavy! Keď všimnete tieto výrastky, je potrebné vykonať jednu procedúru

Žltkasté výrastky na očných viečkach boli niekedy len kozmetickým problémom, ktorý sa dal ľahko odstrániť u lekára. Ukázalo sa však, že za tým je aj niečo iné…

Ak ste si ich na viečkach našli aj vy, mali by ste okamžite konať a vyhľadať lekársku pomoc.

Xantelazma – kožná lézia, ktorá sa najčastejšie vyskytuje na očných viečkach. Tento ukazovateľ na koži môže indikovať úplne iné ochorenie, napríklad aterosklerózu a srdcové problémy, cukrovku, hypertenziu, obezitu alebo ochorenie pečene.

Hlavnou príčinou je narušenie tukového metabolizmu v tele, spôsobené nezdravou stravou, nadbytkom živočíšnych tukov v potrave a zvýšenie hladiny cukru v krvi.

ксантелазма век профилактика

V žiadnom prípade by ste sa nemali snažiť odstrániť si to sami nejakými prípravkami alebo iným spôsobom. Samotný tukový výrastok nie je nebezpečný, ale môže poukazovať na vážnejšie problémy v tele v dôsledku zanedbaného zdravia. Dávajte si preto na to pozor a predídete napríklad mŕtvici či iným smrteľným ochoreniam.

Xantelazma sa dá odstrániť niekoľkými spôsobmi, či už je to chirurgicky, elektrokauterizáciou alebo laserom. Procedúry nie sú bolestivé, takže sa nemusíte ničoho obávať. Keď vám vzniknú tieto výrastky, najdôležitejšie je, aby ste si dali urobiť celkovú analýzu krvi a možno sa zistí, že s vašim organizmom nie je všetko v poriadku.

заболевания глаз фото

Najlepšia cesta, ako regulovať množstvo prijatého tuku do tela, je vyvážená strava! Nebuďte leniví a neodkladajte návštevu lekára keď si všimnete, že aj vy máte na viečkach tieto nepríjemné výrastky.

zdroj: Takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit