Zdravie a životospráva

Domáce theraflu: Naučte sa tento recept a nemíňajte desiatky eur na instantné nápoje proti chrípke

Rozpustné práškové nápoje sa stali veľmi známym nástrojom v boji proti chrípke a nachladnutiu. Keď ich vypijete, zahrejú vás a na nejaký čas vám môžu uľaviť. Problémom však je, že tiet lieky ochorenie neriešia, len zmierňujú príznaky. Telo aj naďalej funguje na kritický režim, spotrebováva zásoby vitamínov a to ďalej oslabuje vaše telo.

Ak ste proti týmto instantným nápojom proti chrípke a nachladnutiu, máme pre vás v babských veciach recept na domáce, prírodné a veľmi chutné “theraflu”, ktoré vám pomôže čeliť chrípke a prechladnutiu. Budete prekvapení, ako rýchlo zaberá!

Budete potrebovať:

2 citróny
2 lyžice medu
30 až 40 gramov čerstvého zázvoru

Postup:

Ošúpané citróny dôkladne umyjeme a nakrájame na štvrtiny. Potom ich pomelieme v mlynčeku alebo rozmixujeme v mixéry. Ak dávate prednosť práve jemnejšej chutí, je vhodné citróny na začiatku ošúpať. Ak vám však nevadí trochu horkosti a zakúpili ste bio citróny, môžete ich nechať aj so šupkou.

Koreň zázvoru ošúpeme a nastrúhame na jemno. Pridáme ho do citrónovej pasty.

Pridáme med a premiešame. Na záver zmes dáme do nádoby, ktorú umiestnime dolu hlavou do vriacej vody, podobne ako pri príprave detskej výživy. Celú zmes necháme vychladnúť na izbovú teplotu a umiestnime do chladničky.

Ak trpíte prechladnutím alebo máte chrípku, stačí ak si jednu lyžicu tejto medicíny zalejete teplou, ideálne 40 stupňovou vodou. Je to z toho dôvodu, aby sa nevytratili liečivé vlastnosti. Najlepšie urobíte, ak tento nápoj budete piť po jedle. Túto vitamínovú bombu môžu piť spolu s dospelými aj deti a nemusíte sa obávať predávkovania. Nápoj môžete piť aj preventívne.

Tiez sa Vam moze pacit