Zaujímavosti, Zdravé recepty

Doktor Bukovský radí Slovákom: Čo presne robiť, keď sa stretnete s Covid pozitívnym človekom

Odborník na zdravú výživu Dr. Igor Bukovský (54) síce nesúhlasil s celoplošným testovaním a celú situáciu okolo pandémie vníma úplne „inak“, no fanúšikom pripravil nové video. Radí v ňom, čo robiť pri stretnutí s pozitívnym človekom.

„Ako prvé chcem povedať, že nie je dôvod na paniku,“ povedal v úvode Igor Bukovský. Čo by on spravil ako prvé, keby zistil, že bol v kontakte s človekom, ktorý je potencionálne infikovaný?

„Treba sa zamerať na dezinfekciu ústnej dutiny, a to bez ohľadu na to, aký čas uplynul. Ak sa u mňa nerozvinuli príznaky, tak ešte stále má zmysel postarať sa o dezinfekciu ústnej dutiny. Napríklad pastilkami a niečím na kloktanie. Čo sa týka nosovej dutiny, odporúčam preplach pomocou nosovej vaničky, prípadne môžete použiť sprej, ktorý obsahuje morskú vodu. Samozrejme, netreba zabudnúť na podporu imunity. Nasadil by som mega dávky vitamínu C, vitamín D, 2 – 3 pastilky„cmúľacieho“ zinku, 2 – 3 šálky zázvorového aj bazového čaju a cesnak,” povedal Igor Bukovský, ktorý ako posledné odporúčanie pripomenul dôkladný spánok.

Tiez sa Vam moze pacit