Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Dnes večer prevarte banán, vypite tekutinu a uvidíte, čo to spraví s vaším spánkom!

Všetci z nás sme už zažili tie nepokojné noci, keď sa vrtíte a prehadzujete z boka na bok, dívate do stropu a nie ste schopní za celú noc spať viac než len pár hodín.

Čím viac si robíte starosti s nespaním, tým viac vaša myseľ pracuje. Až napokon ďalšia vec, ktorú spozorujete, sú slnečné lúče prenikajúce cez okno do vašej izby.

Sama som zažila množstvo takýchto nocí, až som napokon objavila recept na chutný čaj, ktorý kompletne zmenil môj spánok.

Čo spôsobuje problémy so spánkom

Nepravidelné spánkové cykly či dokonca nespavosť môžu vyvierať z rôznych príčin ako sú depresia, stres, pocity úzkosti či duševná prepracovanosť.

Nespavosť môžu spôsobovať aj niektoré lieky, napríklad lieky proti bolestiam, antihistamíny alebo lieky na srdce a vysoký krvný tlak.

Niektoré lieky vás síce môžu spočiatku omámiť, no súčasne vyvolávajú potrebu častejšieho močenia alebo spôsobujú psychické zmeny, ktoré ďalej narúšajú spánok.

Či už je to voľačo z vyššie uvedeného alebo je to vaša večerná závislosť na telefóne či počítači, niečo je potrebné zmeniť.

Banánový čaj

Neuveríte, ale jednoduchý banánový čaj dokáže robiť priam zázraky. Ako funguje?

Banány, a zvlášť ich šupky, sú plné draslíka a horčíka. Kým horčík pomáha predchádzať narúšaniu spánku, tak draslík spolu s horčíkom uvoľňujú svaly.

V skutočnosti je horčík najlepším minerálom na relaxáciu!

Na tento recept je najvhodnejšie použiť bio banány, ktoré neboli postrekované. Ak také nezoženiete, môžete použiť aj bežné, no bez šupky, pretože tá obsahuje veľa postrekových látok.

Ingrediencie

  • 1 banán
  • 1 hrniec s 3 dcl vody
  • štipka škorice (ak chcete)

Postup

Jediné, čo potrebujete urobiť, je odrezať obe konce z banána, narezať ho na kolieska, dať z nich dole šupku a potom kolieska aj so šupkami vložiť do hrnca s vodou.

Ak použijete ne-bio banán, potom šupky vyhoďte, keďže sú postrekované.

Priveďte vodu do varu a banány povarte 10 minút. Po dovarení sceďte tekutinu a ak chcete, pridajte do nej štipku škorice na dochutenie.

Čaj vypite a uvarený banán zjedzte tiež.

Ako to funguje

Varením sa prospešné látky v banáne stanú pre telo dostupnejšie a ľahšie vstrebateľné. Ich účinok sa tak umocní a umožní jeho pomerne rýchly nástup.

S týmto receptom tak nielenže budete mať na dobrú noc veľmi chutný dezert, ale jeho upokojujúce účinky vám dopomôžu k lepšiemu spánku.

Tiez sa Vam moze pacit