Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Diabetológovia krútia hlavou: Toto korenie sa javí ako prírodná náhrada inzulínu.

Ide o jedno z najobľúbenejších a najviac využívaných korení v kulinárstve po celom svete.

Dnes sa začína ukazovať, že okrem výbornej chuti má aj silné medicínske využitie, pretože pomáha pri rôznych zdravotných ťažkostiach.

No a posledné výskumy potvrdzujú, že účinkuje do veľkej miery aj ako náhrada inzulínu pri cukrovke a to hlavne vtedy, ak sa konzumuje pravidelne na dennej báze.

Účinky škorice na cukrovku

Pri pravidelnej konzumácii má škorica na telo anti-diabetické efekty, kedy dochádza k prirodzenej úprave hladiny glukózy v krvi.

Vedci sa domnievajú, že látky obsiahnuté v škorici napodobňujú funkcie inzulínu, ktorý sa u zdravých ľudí v tele prirodzene tvorí.

Tieto zistenia pochádzajú od výskumníkov a Kalifornskej univerzity, ktorí poukazujú na substanciu obsiahnutú v škorici, známu pod názvom metylhydroxychalcón, ktorý má silné antidiabetické účinkya znižuje hladinu cukru v krvi.

Vysoká hladina krvného cukru je navyše aj hlavnou príčinou obezity a priberania. Ak chcete schudnúť a zvýšiť citlivosť tela na inzulín, mali by ste sa snažiť aj schudnúť.

Okrem toho, škorica je tiež silne protimykotická, čiže potláča rast húb a kvasiniek v tele.

Ako konzumovať škoricu

Odporúčaná denná dávka škorice pri cukrovke sú 2 čajové lyžičky denne, ktoré je vhodné si rozdeliť aspoň do 2 dávok v priebehu dňa.

Musí však isť o cejlónsku škoricu, nie čínsku, pretože tá neobsahuje kumarín (potenciálne škodlivá zlúčenina pre pečeň a obličky pri jej zvýšenej konzumácii).

Tuto je príklad jedného z možných receptov. Potrebovať naň budete:

  • 1 čajovú lyžičku škorice
  • 1 polievkovú lyžicu ovsených vločiek
  • 1 pohár vody

Príprava a užívanie

V mixéri rozmixujte všetky suroviny a túto zmes potom skonzumujte. Robte si ju 2 krát denne, napríklad na desiatu a olovrant.

Konzumujte ju počas obdobia 15 dní. Potom si dajte týždeň pauzu, pretože to môže ovplyvniť vašu črevnú mikroflóru a následne prejdite na konzumáciu jedenkrát denne.

Záver

Tento článok samozrejme neznamená, že môžete hneď vysadiť inzulín.

Počas užívania škorice sa musíte sledovať, merať si pravidelne hladinu krvného cukru a až keď budú výsledky pozitívne, potom pod dohľadom lekára sa môžete pokúsiť dávkovanie inzulínu postupne znižovať.

Tiez sa Vam moze pacit