Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Démoni môžu skutočne posadnúť ľudí, varuje nás pred tým popredný psychiater!

Popredný psychiater je presvedčený, že ľudia môžu byť naozaj posadnutí démonmi.

Dokonca tvrdí, že v súčasnom svete narastá epidémia takýchto prípadov, pričom ľudia si toto nebezpečenstvo začínajú postupne čoraz viac uvedomovať.

K čomu dospel Dr. Richard Gallagher

Dr. Gallagher je držiteľom viacerých diplomov z prestížnych univerzít ako sú Princetonská či Yalská univerzita.

Hovorí, že napriek konfliktným pohľadom v rámci medicíny hlavného prúdu, sú posadnutia démonmi reálne a dokonca pomerne časté.

Počas 25 rokoch praxe súkromného psychiatra a vysokoškolského učiteľa získal schopnosť rozlišovať medzi správaním, ktorého zdrojom je človek a správaním, ktoré je pod vplyvom satanských síl.

Z tohto dôvodu je aj často vyhľadávanou osobou, ktorá má u pacientoch určiť príčinu duševných problémov a či je k nim potrebné zavolať exorcistu. Uvádza, že po vyšetrení stoviek pacientov je si istý, kedy je takáto posadnutosť skutočná a naliehavá.

Ako ďalej tvrdí pre britský denník The Telegraphpočas nedávneho interview:

Démoni veľmi dobre vedia, ako oklamať ľudské bytosti, pretože disponujú omnoho vyspelejšími kognitívnymi schopnosťami.

Výsledkom je, že takto posadnutí ľudia potom páchajú zverstvá a iné zlé veci tak voči ľudom, ako aj iným živým tvorom.

Sú veľmi, veľmi múdri“, hovorí Dr. Gallagher o bytostiach, ktoré pochádzajú z onoho démonického sveta.

Inteligencia padnutého anjela, ako ich ja nazývam, je neporovnateľne nadpriemerná v porovnaní s tou ľudskou“.

Rímskokatolícka cirkev zaznamenáva zvyšovanie prípadov posadnutostí démonmi

Vyhlásenia Dr. Gallaghera sú v súlade so súčasnými správami o zvyšujúcom sa dopyte po exorcizme praktizovanom Rímskokatolíckou cirkvou.

Začiatkom roku sa vo Vatikáne dokonca uskutočnil špeciálny tréning pre farárov vykonávajúcich exorcizmus o tom, ako zvládať tento nárast posadnutostí.

Pápež František uvedený fenomén tiež komentoval, keď povedal svojim nasledovníkom, že  „Satan je reálna bytosť, ktorá chodí po Zemi a loví duše ako lev“.

V apríli napísal, aby si ľudia nemysleli, že diabol je len nejaký mýtus, symbol, bájna postava či metafora. Ak si to ľudia myslia, znižuje to ich ostražitosť a potom to robí nás všetkých viac zraniteľných.

Pápež František ďalej hovorí, aby farári „neváhali posielať ľudí trpiacich skutočnými duševnými nerovnováhami za exorcistami“. Ako ďalej uvádza „exorcizmus je delikátny a potrebný akt, ktorý by sa mal vykonať s veľkou opatrnosťou a obozretnosťou“.

Podľa údajov z USA sa počet farárov vytrénovaných robiť exorcizmus zvýšil z 12 pred desiatimi rokmi na súčasných zhruba 50. To je viac než 4 násobný nárast!

Ako upozorňuje Dr. Gallagher, tento nárast by sa nemal ignorovať. Je jeden z mála ľudí, ktorí sa neobávajú hovoriť o tejto téme na profesionálnej úrovni.

Existuje množstvo ďalších psychiatrov a pracovníkov v oblasti duševného zdravia, ktorí robia to isté ako ja, hoci nie do takej miery. Tí sa však o tom boja rozprávať“, vysvetľuje Dr. Gallagher.

Tento fakt dáva mojej práci určitú jedinečnosť. Mám totiž množstvo skúseností a som ochotný o tom aj verejne hovoriť. Dokonca pociťujem povinnosť o tom hovoriť. Myslím si, že robím správne“.

Záver

Na záver Dr Gallagher však varuje, že pred odporúčaním navštíviť exorcistu je extrémne dôležité presne určiť, či sa u konkrétneho človeka jedná o reálnu posadnutosť démonom.

Existujú presné kritéria pre určenie príčiny duševného problému. Nejde o žiadnu intuíciu. Hovoríme tu o striktne vedeckom pohľade na vec.

Tiez sa Vam moze pacit