Zaujímavosti

Darujte rúška! Popradská nemocnica prosí Vás všetkých o pomoc!

Nemocnica Poprad, a. s., sa v súvislosti s opatreniami, ktorých cieľom je predísť šíreniu koronavírusu COVID-19 obracia na všetkých malovýrobcov, či domácich výrobcov bavlnených rúšok, s prosbou o ich darovanie.

Nemocnica Poprad, a. s., využíva všetky dostupné možnosti na získanie rúšok, no aj napriek viacerým podpísaným kontraktom zatiaľ nie sú dodávané v požadovaných množstvách. Keďže jestvujúce zásoby bavlnených ochranných rúšok pre prichádzajúcich pacientov sa míňajú rýchlejšie, ako sú dopĺňané zásoby, nemocnica hľadá všetky dostupné možnosti, ako ich zabezpečiť. Ide výlučne o pomoc pre pacientov, ktorí z rôznych dôvodov prichádzajú na vyšetrenie alebo ošetrenie bez ochranného rúška a ktoré im musí poskytnúť nemocnica.
Keďže priemyselne vyrábané rúška sú momentálne nedostatkovýcm tovarom a súčasnú situáciu zatiaľ stále sprevádza nárast ochorení, darovanie akéhokoľvek množstva je jednou z mála ciest, ako je možné zabezpečiť nevyhnutné zásoby rúšok pre očakávaných pacientov. Táto výzva je určená všetkým, ktorí v súčasnej situácii majú možnosti na to, aby takýmto spôsobom preukázali svoju spolupatričnosť.
Odborníci sa zhodujú v tom, že akékoľvek, a teda nielen certifikované rúško, je základným preventívnym ochranným prostriedkom v súčasnej situácii. Zároveň vyzývame všetkých pacientov prichádzajúcich do nemocnice za nevyhnutným ošetrením, aby prichádzali s vlastnými rúškami a aj takouto cestou neodčerpávali jestvujúce zásoby bavlnených ochranných rúšok.
V prípade, že máte možnosť darovať akékoľvek množstvo týchto nepoužitých bavlnených ochranných prostriedkov, prosíme, prineste ich priamo do nemocnice a odovzdajte pracovníkom filtra na kontrole pri vstupe do nemocnice. Výzva platí do odvolania.
Za akúkoľvek pomoc ĎAKUJEME!

Tiez sa Vam moze pacit