Krása a životný štýl

Dámske vložky ste pravdepodobne dodnes nepoužívali správne. Pozrite sa, ako ich máte používať.

Prvé vložky sa objavili v 70. rokoch minulého storočia a postupom času sa pretvárali do dnešnej komfortnejšej podoby. Ich používanie nie je žiadna kvantová fyzika, ale existujú veci, o ktorých mnoho žien nevie. Odhaľte s nami tieto tajomstvá!


1.Nepoužívajte intímky každý deň

V tomto prípade názov hovorí za všetko. Telo potrebuje dýchať a neustále používanie vložiek vyvoláva vznik patogénnej mikroflóry v oblasti intímnych partií.

Používajte ich len v dňoch pred menštruáciou a pár dní po nej, kedy je výtok častou záležitosťou. Dôležité! Intímky si meňte každé 2-3 hodiny. Ak nie, môžete si spôsobiť kvasinkovú infekciu, vaginitídu alebo iné nepríjemne ochorenie, ktorého výsledkom môže byť aj neplodnosť.


2.Zvoľte si správnu hrúbku vložky

Vlhké a teplé prostredie v pošve, ktoré sa vytvára pri nosení vložiek, prispieva k vzniku patogénov a gynekologických ochorení. Preto je hygiena dôležitým faktorom s ktorým je spojený aj správny výber hygienických potrieb. Nosenie vložiek určené na noc cez deň alebo vložky s maximálnou absorpciou na začiatku menštruácie je zločinom voči vášmu zdraviu.

Ak si všimnete, že vložka vám často preteká, skontrolujte, ako ju máte pripevnenú k nohavičkám. Mnoho žien sa zbaví tohto problému, keď použijú vložky s krídelkami, ktoré prilepia dlhšou stranou dopredu.


3.Nekupujte parfumované vložky

Vložky napúšťané rôznymi vôňami a ozdobené vzormi len zbytočne spôsobujú alergiu a podráždenie pokožky. Dajte prednosť vzdušným vložkám, ktoré nevytvárajú živnú pôdu pre baktérie. Vymieňajte ich tak často, ako je to možné.


4.Dbajte o svoje zdravie

Ak si všimnete začervenanie alebo opuch pohlavných orgánov, svrbenie v oblasti genitálií, pálenie pri močení alebo bolesť pri pohlavnom styku – ihneď to konzultujte s vaším gynekológom. Tieto príznaky môžu byť spôsobené nielen infekciou, ale aj hygienickými vložkami a alergickou reakciou na iné prípravky intímnej hygieny.

V prípade, že chcete vyskúšať niečo nezvyčajnejšie, na trhu sa objavili menštruačné kalíšky. Sú úplne bezpečné a nemusíte sa obávať toho, že by vám krv pri menštruácií pretiekla. Samozrejme, rozhodnutie je na každej žene a len vy viete, čo je pre vás najlepšie.

Tiez sa Vam moze pacit