Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Dajte si uvariť alebo vylúhovať bobkový list a uvidíte, akú má tento prírodný liečiteľ veľkú silu.

Bobkový list, sa u nás používa ako korenie najmä do kyslejších jedál.

Bez bobkového listu pri varení nie je jedlo kompletné. Je používaný v polievkach, dusenom mäse, marinádach, omáčkach a mnoho ďalšieho. Bobkový list prepožičiava jedinečnú chuť jedla.

Ale skutočnosť je , že bobkový list môže aj liečiť. Je to tiež prírodný liečiteľ s obrovskou škálou aplikácií. A to všetko preto, že listy obsahujú esenciálny olej a prchavý, veľa minerálov, triesloviny.

Užitočnejšie ako bobkovým listom

Pomáha pri diabetes
bobkovým listom v diabetes mellitus, okrem svojich ťažkých foriem, pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi. K tomu, pripravíme špeciálnu vývar. Vylúhujeme 10 bobkových listov  3 šálky vriacej vody. Po 3 hodinách, môžete začať brať lieky. Piť pol šálky pol hodiny pred jedlom 3x denne, ale nie dlhšie ako 14 dní

Chudnutie

5 bobkových listov, naliať do pohára vodu izbovej teploty a nechať po dobu 8 hodín. Potom variť vývar po dobu 15 minút, zakryte panvicu s pokrievkou a necháme pol hodiny. Treba piť niekoľko dúškov nápoja 30 minút pred jedlom 2-krát denne. Pre chuť môžete pridať svoje obľúbené bylinky a korenie, ktoré podporujú spaľovanie tukov.

Pre dobrý spánok
Pozitívne vlastnosti bobkového listu sa ešte nekončia. Ak si vložíte pár lístkov pod vankúš, budete spať ako bábätko. Vavrín má totiž schopnosť navodzovať dobrý spánok. Ak si zas pre zmenu pár lístkov vložíte do skrine, znemožníte moliam, aby vám poškodili vaše skvosty spomedzi oblečenia.

Na liečbu kožná vyrážka
Kožné vyrážky – je niečo, s ktorou ľahko vyrovnať sa bobkový list. A to všetko preto, že má silné antimikrobiálne vlastnosti. Rozdrviť niekoľko vavrínové lístie, naplniť ich s olivovým olejom a odoslať ju do chladničky. Po týždni odstráni výsledný bobkový olej a mastnota im problémové miesta.

Pleseň na nohách
Je dobrý na liečbu plesní a zbaví potenia nôh, 10 ks vavrínové lístky zalejeme  0,5 litra vriacej vody. Necháme vyluhovať. Preveďte šliapací kúpeľ 2x týždenne.

Pre zdravie obličiek a žlčníka
Bobkový list má močopudné účinky, takže liečitelia ho používajú na liečbu mnohých ochorení obličiek a žlčníka. 1 polievková lyžica nakrájaných listov, naliať pohár vriacej vody a nechajte vylúhovať po dobu 2 hodín. Potom pite lyžicu 2-krát denne.

Nie je vhodný pre tehotné ženy.

S bobkovým listom existuje ešte veľa ďalších užitočných funkcií.

zdroj:sovkusom.ru

Tiez sa Vam moze pacit