Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Dajte si hodinu pred spánkom nápoj z banánu a škorice a uvidíte, čo sa stane. Neuveriteľné!

Naše zdravie a celkovú pohodu významne ovplyvňuje výdatný spánok. Dostatok kvalitného spánku v správnu dobu pomáha chrániť vaše duševné zdravie, fyzické zdravie, kvalitu života a bezpečia. Spánok je veľmi dôležitý, pretože počas spánku má mozog dostatok času spracovať a udržať vaše fyzické zdravie. Preto spánok zlepšuje našu schopnosť koncentrácie, zvyšuje schopnosť vyčistiť si mozog a omladzuje vaše telo.

Na druhej strane zlé spanie môže byť výsledkom niekoľkých faktorov, ale najbežnejšími príčinami sú zlé stravovacie návyky, úzkosť, nedostatok minerálov a životný štýl. Nedostatok spánku vedie k nedostatku energie, depresii, slabosti, choroby a zvýšenému riziku vysokého krvného tlaku. Najnovšie výskumy priniesli niekoľko trochu znepokojujúcich čísel a síce, že poruchami spánku a zlým spaním trpí 50-70 miliónov Američanov. To vysvetľuje, prečo je toľko ľudí podráždených a trpí neustálu únavou.

Existuje však prirodzený spôsob, ako si v tomto prípade pomôcť. Dnes vám ukážeme, ako konzumovať banány a škoricu vo forme čaju pred spaním, ktorý vám pomôže vyriešiť problémy so spaním. Tieto dve ingrediencie majú veľmi priaznivý účinok pre naše zdravie a telo. Banány sú bohatým zdrojom draslíka a horčíka, čo sú minerály vedúce k zlepšeniu kvality spánku. Tieto minerály zároveň pomáhajú uvoľniť svaly a cievy a ničí negatívny dopad nadmerného množstva kortizolu (úzkosť). Banány obsahujú tiež aminokyselinu tryptofán, ktorá pomáha zvyšovať hladinu serotonínu, ktorá vplýva na kvalitu spánku.

Druhá zložka tohto receptu, škorica, obsahuje úžasné esenciálne oleje, ako je eugenol, čo je chemický prvok triedy fenylpropanoidů, ktorý dodáva sladkú, príjemnú aromatickú vôňu, rovnako ako vitamín A, kyselinu pantoténovú, niacín a pyridoxín. Toto korenie je tiež veľmi užitočné pre vaše zdravie, pretože uľavuje a uvoľňuje telo. Navyše pomáha tráveniu a zlepšuje krvný obeh.

Ingrediencie:

1 banán
Štipka škorice
1 liter vody
Postup prípravy:

Vodu nalejte do malého kastrólika a priveďte do varu. Banán nakrájajte a vložte ho do vriacej vody. Nechajte variť po dobu desiatich minút a potom preceďte do šálky alebo hrnčeka. Teraz dochuťte štipkou škorice a vychutnajte si jeho úžasné vlastnosti.

Užívanie:

Tento pozoruhodný čaj užívajte hodinu pred spaním.

Tiez sa Vam moze pacit