Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

Čo znamenajú na krémoch označenia BB, CC, DD, PP a EE? Toto by mala vedieť každá žena!

BB krémy sa na trhu kozmetiky objavili už pred niekoľkými rokmi. Boli vynájdené nemeckými dermatológmi, ako prostriedok na liečenie a obnovenie pokožky po hĺbkovom peelingu a kozmetických procedúrach. Kórejskí výrobcovia ho ešte viac zdokonalili a vyrobili pre väčšie množstvo zákazníkov.

Tieto krémy majú úlohu maskovať nedostatky a starať sa o našu pokožku. Keďže doba ide ďalej, na trhu sa už objavili aj iné druhy. My vás s nimi oboznámime a povieme, v čom sa líšia a na akú pokožku sa hodia.

1.BB-krém

Pod skratkou sa skrýva „beauty balm“, ktorý dokáže ochrániť pokožku počas všetkých ročných období. Hydratuje ammáte pocit, že si na tvár dávate tekutý podkladový mejkap.

Vyrovnáva sa s vyrážkami, podráždením či vysušením, je schopný vyrovnať tón pleti a potláča nežiaducu pigmentáciu. Je to vynikajúci základ pod mejkap, maskuje chybičky a chráni pred slnečným žiarením. Upozorňujeme však, že nie je vhodný pre všetky typy pletí.

2.CC-krém

Po úspechu BB-krémov sa na scéne objavili „color control“ krémy, teda tie, ktoré sa starajú o korekciu farieb na vašej pokožke. Boli vytvorené, aby sa v prvom rade vysporiadali so zažltnutou a začervenanou pleťou. Z tohto dôvodu sa líši aj textúra CC-krému. Je ľahšia a vo všeobecnosti jednoduchá na použitie. Krém je zložený z častíc, ktoré rozptyľujú svetlo, preto osvetľujú pokožku a tým získava hladší a svieži vzhľad. Obsahuje filter na ochranu pred slnečným žiarením a antioxidanty. Bohužiaľ, nie je vhodný pre mastnú a problematickú pleť.

3.DD-krém

Táto formula ponúka nielen zjednotenie tónu pleti, ale taktiež ochranu a starostlivosť. Skratka DD pochádza z anglického spojenia „daily defense“, teda denná ochrana. Má vysoký stupeň ochrany pred slnkom a voľnými radikálmi. Je skvelou voľnou pre obyvateľky veľkých miest. Na druhej strane dokážu upchávať póry a sú vhodnejšie pre starnúcu pleť.

4.PP- krém

„Pink perfection“ slúži ako podkladový krém pred nanesením mejkapu. Silikónové častice vypĺňajú všetky nepravidelnosti na pleti, zlepšujú jej povrch, vyhladzujú vrásky, jazvy a zmenšujú póry. Pokožka bude hladšia a jednotnejšia. Nezľaknite sa však farby tohto krému, ktorá je výraznejšie ružová. Nemusíte sa báť, že takto budete potom vyzerať aj vy. Krém sa po aplikácii na pleť stane priehľadným a neviditeľným. Pred tým si ešte nezabudnite tvár očistiť a hydratovať. PP-krém je vhodný na všetky typy pleti, ale nemal by sa používať len ako samostatný krém.

5.EE-krém

V tomto kréme vám bude ponúknutá Extra exfoliácia, čo v ľudskej reči znamená, že sa vaša pleť obnoví a zbaví odumretých buniek. Okrem toho, ju ochráni pred slnečným žiarením, popasuje sa s akné a dodá jej žiarivejší odtieň. Krém je určený pre nevýrazný odtieň pleti s množstvom čiernych bodiek. Niektoré EE-krémy so zasvetľujúcim efektom sú vhodné pre milovníkom opaľovania, pretože dokážu čiastočne zakryť pigmentové škvrny. Krém nie je vhodný na príliš jemnú a citlivú pleť.

Obrovskou výhodou týchto krémov je, že vďaka ním získate prirodzenú farbu vašej pleti. Na jeho správne odstránenie budete potrebovať hydrofilný olej na odličovanie alebo akýkoľvek odličovací prípravok s obsahom oleja.

Tiez sa Vam moze pacit