Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Čo treba robiť keď vás trápi migréna.Skúste tieto jednoduché triky. Určite pomôžu!

Táto nepríjemná choroba sa vyskytuje u každého 5. človeka na tejto planéte. Lekári zistili, že môže vzniknúť v dôsledku dlhodobej únavy, intenzívnej mentálnej záťaže, stresu, dedičnosti či hormonálnych porúch.

Dokonca aj strava, priamo súvisí so vznikom migrén. Je dokázané, že nedostatok niektorých vitamínov spôsobuje bolesti hlavy až 4x častejšie. Ponúkame vám zoznam toho, čo by ste mali konzumovať, aby ste sa tomu vyhli.

Produkty proti migréne

1.Kyselina listová a vitamín B12

Telo bez týchto prvkov môže zažívať len bežný stres, podráždenosť a nepozornosť, no pri dlhšom nedostatku sa môžu vyskytnúť aj vážnejšie následky. Dostatočné množstvo kyseliny listovej nájdete v brokolici, špenáte, špargli, tekvici, červenej repe a v avokáde. Vitamín B12 sa nachádza napríklad vo vajíčkach.
2.Meď a železo

Nedostatkom týchto prvkov trpia najmä ženy. Majú migrény, depresie a znížený tlak. Na doplnenie medi si do jedálnička pridajte viac fazule, orechov či kozieho syra. Železo sa nachádza v morských riasach, sezamových a slnečnicových semienkach alebo pečeni.
3.Vitamín B6

Aby ste bolesť hlavy a nevoľnosť znížili na minimum, uprednostňujte skôr ľahšie jedlá. K tomu vám dopomôže aj príjem vitamínu B6, ktorý je obsiahnutý v obilninách, čerstvej zelenine, pečeni a fazuli.
4.Vitamín D

Zistilo sa, že ľudia, ktorí majú v krvi zníženú hladinu vitamínu D sa bolesti hlavy vyskytujú až o 20% častejšie. Jedzte preto ryby, vajcia, fazuľu, mliečne výrobky a doprajte si prechádzku za slnečného počasia.

Správna strava, cvičenie a oddych dokáže znížiť frekvenciu a intenzitu bolesti hlavy.

Tiez sa Vam moze pacit