Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Čo čaká každú ženu po pôrode? 15 problémov, ktorým čelia všetky matky

Keď Britka Becky Popeová porodila dieťa, rozhodla sa, že ak aj nepomôže všetkým matkám, tak aspoň im povie , čo ich čaká po pôrode.

Jej príspevok na Facebooku „20 vecí, ktoré potrebujete vedieť, keď ste práve zo seba „vytlačili“ dieťa“ zaznamenal množstvo lajkov a repostov a získal obrovskú popularitu medzi matkami.

Pozrite sa, čo by mala vedieť každá matka po pôrode.

Silná bolesť. Nielen počas pôrodu, ale po ňom. Čaká vás množstvo procedúr, ktoré vám spôsobia bolesť. Napríklad, keď vám bude pôrodná asistentka masírovať maternicu, aby z vás vyšli všetky zvyšky placenty.

Prvé močenie. Ak použijete vlažnú vodu a budete ju liať na potrebné miesto, trošku si zmiernite bolesť.

Prvá stolica. Ak si myslíte, že už máte všetky bolesti za sebou, mýlite sa. Bolesť pri stolici bude pekelná. Bude sa vám zdať, že rodíte ďalšie dieťa, a nič z vás nevypadne.

Hovorí sa, že všetky deti sú roztomilé. Určite nie. Vaše dieťa bude vyzerať ako vráskavý starec v nechutnom slize. Ale aj tak sa budete potešovať pri pohľade na neho.

Ak sa vám narodil chlapček, tak sa vám nebudú páčiť jeho genitálie. Vajíčka budú opuchnuté a väčšie ako „pipík“. Ale nebojte sa, časom sa to zmení.

Prvé „kakanie“. Výlučky budú zvláštne, nebudú vyzerať ako pravé ľudské, budú skôr pripomínať výkaly. Ale pôrodná asistentka vám všetko vysvetlí.

Prvá sprcha. Po prvýkrát po pôrode budete mať pocit, že celý život už budete chodiť s nohami naširoko. Ale po osprchovaní sa vám uľaví. Pravdaže, zmyli ste zo seba všetky hriechy a začínate žiť nanovo.

Pôrodné asistentky veľmi ľúbia deti. Buďte pripravená na to, že prídu, zoberú vaše dieťa, budú mu masírovať brucho, zmenšovať semenníky… Hoci sa vám to nebude páčiť, verte, že to robia pre ich lepší zdravotný stav.

Budete mať pocit, že vás dieťa nenávidí a, že plače len na vašich rukách. Akoby vás varoval, že vám zničí život. Ale pravdaže, je to len vtip. Ale ten pocit sa bude odvíjať s tohto momentu.

Dieťa bude veľa prdieť, grgať, čkať. A taktiež bude vydávať čudné, niekedy až desivé zvuky. Budete dúfať, že ostatní pochopia, čo je zdrojom týchto zvukov. A taktiež aj u vás sa objaví problém nadúvania…

Pripravte sa na to, že všetci vaši priatelia vás budú chcieť navštíviť v nemocnici. Každý rád chodí na návštevu do nemocnice zvlášť, keď sa narodilo dieťatko. Majú zvláštny pocit, keď prídu do pôrodnice. A pretože nevyzeráte práve najatraktívnejšie – obmedzte návštevy len na najbližších.

Vaše brucho bude vyzerať ako guľa, ktoré nechce spľasnúť. A keď spľasne, tak vám na ňom ostane visieť koža.

Pôrodné asistentky sa budú stále pýtať, či už máte mlieko. Niektoré z nich podídu k vám a budú sa snažiť vám ho vytlačiť z prsníkov. A to bude ukrutná bolesť, verte mi.

Ak vy a vaše dieťa budete v poriadku, pošlú vás čoskoro domov. Ale neponáhľajte sa. Doma sa vaše dieťa začne správne nepredvídateľne a nikto vám v tom nepomôže. A už sa vôbec nevyspíte – budete otrokom vášho dieťaťa.

Ale nebojte sa. Prejdete cez to. Nemusíte byť superžena, aby ste bola dobrá matka. Počúvajte svoju intuíciu. Veď materinsky inštinkt ešte nikoho neoklamal. V každom prípade budete pre vaše dieťa ideálnou.

ssgdd

Ak ste už porodili dieťa, všetko je na vašich pleciach. Hlavné je, byť trpezlivá a zabudnúť na spanie.

Dajte nám „like“ a zdieľanie ak ste zažila niečo podobné. V našich komentároch sa podeľte o svoje zážitky, možno tým pomôžete budúcej matke.

Tiez sa Vam moze pacit