Zdravie a životospráva

Tento článok neignorujte: 5 príznakov toho, že čoskoro môžete dostať infarkt!

Ak sa naučíte rozpoznávať signály, ktoré vám vysiela vaše telo, len zriedka by vás mala postihnúť vážnejšia choroba. Ak však poslednú dobu nie ste schopní prísť na to, čo vaše telo od vás chce, uistite sa, či príznaky nie sú náhodou podobné tým, ktoré naznačujú blížiaci sa infarkt.

5 príznakov toho, že čoskoro môžete dostať infarkt!

1, Trpíte nespavosťou a ste čoraz viac unavení

Znížený prietok krvi v srdci cítime tak, že sme unavení a vyčerpaní aj keď nič nerobíme a aj napriek tomu nemôžeme zaspať.

2. Často nie ste schopní zhlboka sa nadýchnuť

To je najviac alarmujúci príznak infarktu. Ak často nemôžete zhlboka a dlho dýchať, a nie ste tiež schopní vydýchnuť poriadne, to signalizuje, že prietok krvi je malý a tak sa zhoršuje aj prístupnosť kyslíka do pľúc.

3. Cítite slabosť v svaloch

Znížený tlak sa prejavuje ako bezmocnosť, pretože sa cítite slabo. Zlý krvný obeh v tele totiž bráni svalom pracovať správne.

4. Častý pocit závratov a nevoľnosť sprevádzaná nadmerným potením

Ak si neviete vysvetliť časté závrate, po ktorých nasleduje nevoľnosť a potenie tela je možné, že by ste naozaj mohli mať infarkt. Krv sa teda oneskorene dostáva do mozgu.

5. Nepríjemný pocit v hrudi

Čím viac sa koronárna artéria zužuje, tým horší je prietok krvi, ktorý spôsobí nepríjemný pocit v hrudi. Začína to len pocitom, pokračuje bodaním a končí bolesťou.

Ak ste spoznali niektorý z týchto 5 signálov na vašom tele, okamžite kontaktujte kardiológa!

Tiez sa Vam moze pacit