Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Tento chutný džús lieči artritídu, zápchu dokonca aj krvácajúce ďasná!

Ide o jeden z mojich najobľúbenejších džúsov, pretože je nielen veľmi chutný, ale aj nadmieru zdravý.

Obsahuje cukor, organické kyseliny, minerálne soli, pektín a veľa vitamínov – A, B, C, D a P. Dá sa o ňom povedať, že sa jedná doslova o pokladnicou zdravia s mnohými liečivými vlastnosťami.

Napríklad taký vitamín P, ktorý je vo veľkom množstve obsiahnutý v grapefruite má úžasnú schopnosť zastavovať krvácanie.

Vďaka svojej vysokej výživovej a liečivej hodnote, je jeho šťava považovaná za doslova hojivú potravinu, ktorá stimuluje chuťové poháriky, zlepšuje trávenie a je veľmi vhodná aj v prípade niektorých porúch funkcií pečene.

Odporúča sa pre ľudí, ktorí trpia zvýšenou únavou, hlavne po ochorení srdca a iných ťažkých ochoreniach. Predstavuje skvelý prostriedok na revitalizáciu a obnovenie energie tela.

6 zdravotných prínosov grapefruitového džúsu

Grapefruitovú šťavu môžete účinne použiť na liečbu nasledovných zdravotných ťažkostí:

1. Cievna dystónia

Cievna dystónia je ochorenie, ktoré sa vyznačuje narušením normálneho napätia svalov, nervov a ciev. Na jej liečbu môžete použiť grapefruitový džús, pokiaľ nie ste naň alergickí.

Vypite 1/4 pohára grapefruitovej šťavy 3x denne pred jedlom alebo 4 krát denne po jedle počas 3 týždňov.

V prípade slabšej alergickej reakcie, pite len 2 lyžičky šťavy 4 krát denne pred jedlom.

2. Prevencia prechladnutia

Grapefruit je známym bohatým zdrojom vitamínu C.

Džús z neho môžete piť neriedený, ale bude lepšie, ak ho zriedite vodou v pomere 1:1 a vypijete pol šálky nápoja 2 až 3x denne po jedle.

Ľudia, ktorí sú náchylní na alergie, by si mali dávať pozor a znížiť dávku na pol šálky denne.

3. Tuberkulóza a zápaly pľúc alebo priedušiek

Použitie šťavy z citrusových plodov pri ochoreniach pľúc a priedušiek pomôže urýchliť liečbu.

Všetko, čo budete potrebovať, je 1/4 pohára (0,5 dcl) pomarančovej šťavy, 1/4 pohára (0,5 dcl) grapefruitového džúsu a 1/2 pohára (1 dcl) višňovej šťavy.

Pite 1 dcl tejto zmesi štiav 2-3 krát denne po dobu 5 dní. Zmes uskladňujte v chladničke a vypite ju vždy do 12 hodín po odšťavení ovocia.

4. Zápcha

Grapefruitová šťava obsahuje veľké množstvo vitamínu C, avšak podobne ako ostatné citrusové plody, mierne dráždi sliznice žalúdka a čriev.

Z tohto dôvodu sa neodporúča ju piť u tých ľudí, ktorí trpia na gastritídu alebo vredmi žalúdka, hrubého a tenkého čreva.

V prípade iných chorôb, ktoré nie sú spojené s vredmi, grapefruit sa môže konzumovať zriedený s vodou v pomere 1:1.

Užívajte polovicu pohára po každom jedle po dobu 10 dní. Pomôže vám to obnoviť prirodzený priechod stolice črevami.

5. Artritída

V prípade artritídy dochádza k narušeniu rovnováhy vápnika v tele, ktorý sa ukladá v kĺboch namiesto toho, aby sa rovnomerne dodával do všetkých častí tela.

Postupne tam vytvrdne a nakoniec dochádza k deformácii kĺbov a kostí.

Aby sa vytvoril roztok anorganického vápnika v tele, je na to potrebná kyselina salicylová. Tá sa hojne vyskytuje práve v grapefruitovej šťave.

Vypite denne aspoň pol litra.

6. Krvácanie z ďasien

Grapefruitový džús obsahuje veľké množstvo liečivých látok a vitamínov. Jedným z nich je vitamín P, ktorý má veľkú schopnosť zastavovať krvácanie.

To je aj dôvod, prečo sa odporúča piť ho v prípadoch, keď vaše ďasná krvácajú. Predtým, než grapefruitový džús vypijete, krátko ho podržte v ústach a opláchnite si ním vaše ďasná.

Na záver ešte jedno upozornenie

Grapefruitový džús môže ovplyvňovať niektoré druhy liekov, hlavne tie na cholesterol, srdce, alergie, krvný tlak a antibiotiká.

Ak pravidelne užívate nejaké lieky, poraďte sa pred jeho konzumáciou s vaším lekárom.

Tiez sa Vam moze pacit