Krása a životný štýl, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Chcete sa rýchlo zbaviť záhybov na bokoch a chrbte? Vyskúšajte toto! Mne to pomohlo za krátky čas!

A young woman pinches the excess fat around her middle.

Chrbát a boky sú jednými z najmenej ohybných častí nášho tela. Aj preto sa tam bez povšimnutia hromadí nadbytočný tuk, ktorý sa napokon zmení na neestetické záhyby, ktoré nepekne prevísajú. Objavia sa ľahko, ale zbaviť sa ich… Síce ťažké, ale nie nemožné. Potrebujete len trošku úsilia.

Dnes vám predstavuje najefektívnejšie cvičenia na boky a chrbát. Výsledky si všimnete už po druhom týždni pravidelných tréningov!

Ako rýchlo schudnúť z bokov

7 NAJLEPŠÍCH CVIČENÍ

1.Predklony
Úplne jednoduché cvičenie, ale veľmi efektívne. Okrem toho, že pomôže sformovať svaly chrbta, je toto cvičenie užitočné aj pre stavce. Podľa taoistických tradícií, čím viac sa predkláňame, tým dlhšie žijeme.
Ako cvičiť: stojte rovno, nohy na šírku ramien. Nakloňte sa vpred, ale neohýbajte kolená. Snažte sa dostať čo najbližšie k podlahe, tak ako vám to ide. Všetko robte pomaly bez rýchlych pohybov a vrámci svojich možností. Urobte 2-3 série po 15 predklonov.


2.Záklony do strany
Veľmi efektívne cvičenie! Stojte rovno, nohy na šírku bokov. Začnite malými úklonmi do strán, raz na jednu raz na druhú stranu. Cvičenie bude efektívnejšie ak použijete aj činky, ale zo začiatku môžete cvičiť aj bez nich. Urobte 3 série po 15-20 úklonov na každú stranu.


3.Kliky
Všetkým známe cvičenie, aj keď väčšinou nepatrí k najobľúbenejším. Ale práve ono pomôže dodať pevnosť rukám, chrbátu a hrudi. Technika je jednoduchá: telo držte vystreté ako dosku a ohýbaním lakťov dvíhajte a spúšťajte telo. Začínajte s menej opakovaniami a postupne sa prepracujte na 20-30 opakovaní.


4.Pozícia luku
Efektívnosť tohto cvičenia mám vyskúšanú sama na sebe a výsledky pocítite už po pár dňoch. Je veľmi jednoduché. Ľahnite si na brucho, uchopte členky rukami, zhlboka sa nadýchnite a zdvihnite sa hore. Z polohe zostaňte niekoľko sekúnd potom vydýchnite a vráťte sa do východiskovej pozície. Jedno opakovanie úplne stačí.


5.Loďka
Chrbtica vám za toto cvičenie bude vďačná! Ľahnite si na brucho a vystrite ruky aj nohy. Naraz všetky končatiny zodvihnite dohora ohnutím chrbtice. Polohu udržte niekoľko sekúnd. Urobte 3 série po 15-20 opakovaní.


6.Zdvihy na lopte
Gymnastická lopta je veľmi užitočná vec, hlavne ak si formujete peknú postavu. Dá sa s ňou robiť veľa dobrých cvičení a toto je jedno z nich. Bruchom si ľahnite na loptu, nohy sú na podlahe na šírku ramien, dlane na zátylku. Hlavu držte rovno a dvíhajte a spúšťajte vrchnú časť tela. Urobte 2 série po 15 opakovaní.


7.Mostík
Veľmi pekný cvik, ale nerobte ho bez rozcvičky. Odporúčame ho robiť až po dokončení všetkých predchádzajúcich cvičení.

Práca na sebe a na svojom tele je dlhý a zložitý proces. Ale ak už začínate cestu k ideálnej postave, nezastavujte sa pred ničím. Úsilie, sila vôle a vytrvalosť váš sen premenia na skutočnosť!

Často býva zložité nájsť motiváciu na tréning. Preto ak máte ohľadom tohto nejaké tajomstvá, podeľte sa s nami o ne v komentároch.

Tiez sa Vam moze pacit