Zdravie a životospráva

Chcete prestať fajčiť, ale nedarí sa vám to? Vďaka tejto bylinke prestanete fajčiť raz a navždy.

Prestať fajčiť nie je vôbec jednoduché. Pre mnohých ľudí to predstavuje niekoľkoročný, niekedy aj celoživotný boj. Nie všetci fajčiari sú naozaj závislí a u niekoho ide čisto o príležitostné si vychutnanie cigarety.

Pre ľudí, ktorí bez fajčenia nemôžu vydržať je snaha prestať fajčiť naozaj náročná. Možno sa vám to nezdá, no chuť na cigaretu spôsobuje závislosť organizmu, ktorá je rovnaká, ako pri ktorejkoľvek inej droge. Pri cigaretách je to spoločnosťou vnímané odlišne a menej vážne iba preto, lebo je to droga legálna.

Fajčenie spôsobuje množstvo zdravotných ťažkostí. Fajčenie neohrozuje len fajčiara, ale tiež jeho okolie, ktoré sa stretáva s pasívnou formou fajčenia. Závislosť na cigaretách spôsobuje nikotín a preto prvou možnosťou po ktorej ľudia v snahe prestať fajčiť siahajú sú náplasť alebo žuvačka s obsahom nikotínu. V tomto článku vám poradíme zázračnú medicínu priamo z prírody.

Touto medicínou je bylinka, ktorá vám zaručene pomôže prestať fajčiť. Jej meno je stévia a určite ste o nej už počuli. Tieto nenápadné sladké lístky neobsahujú nikotín,avšak pri jej konzumácii sa do tela dostávajú látky, ktoré blokujú signály mozgu žiadajúceho si nikotín.

Najlepšie urobíte, ak si zaobstaráte celú rastlinu a pravidelne budete žuť stéviové listy.Rovnaký účinok bude mať tiež konzumovanie stéviového prášku, prípadne tabliet, ktoré je možné zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou.

Vďaka stévii prestanete fajčiť a okrem toho ju môžete využívať aj ako náhradu cukru, čo vám pomôže predchádzať aj obezite a prehnanému prísunu cukru v potrave a nápojoch. Okrem toho má tiež kozmetické využitie a môžete si z nej pripraviť blahodarnú pleťovú masku.

Stevia plant with powder on wooden board

dionisvera/bigstock.com

Tiez sa Vam moze pacit