Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

Bulharský profesor našiel vzorec krásy – začnite každý deň s týmito potravinami

Khristo Mermerski je bulharský profesor, lekár a autorom desiatok kníh o zdravej výžive. Verí, že starnutie nie je prirodzený proces, ale choroba! My sami začneme svoje telo ľutovať a stávame sa tak rukojemníkmi rôznych ochorení.

Profesor prízvukuje, aby sme starostlivo sledovali svoj jedálniček: “Jedzte zdravo, užívajte si každý okamih života a buďte zdraví.”

правильное питание против болезней

Identifikoval niekoľko skupín potravín, ktoré by sme mali zaradiť do našej dennej ponuky jedál. Zeleninu, ovocie, jogurt a víno. Áno, patrí tam aj víno, ale nemyslí sa tým liter denne. Profesor si je istý, že takéto stravovanie pomáha zrýchliť metabolizmus, v dôsledku čoho môže človek stratiť aj pár kilogramov.

Zdravá strava na chudnutie

  1. Jogurt

Možno budete prekvapení, ale mnoho ľudí z Japonska, Číny a Kórei už po stáročia začínajú svoj deň s týmto produktom. Môžete si do neho pridať 1 PL medu, 1 ČL škorice a 40 kvapiek propolisovej tinktúry. Ak ste veľmi hladný, pridajte si aj 1 banán.

правильное питание против болезней

  1. Zelenina

Pravidelne si pripravujte šalát z mrkvy, cesnaku a smotany. Tento pokrm je najlepšou náhradou za drahé vitamíny z lekárne. Nastrúhajte si 1 mrkvu a narežte si najemno 2-3 strúčiky cesnaku. Premiešajte a zalejte kyslou smotanou.

правильное питание против болезней

  1. Víno

Látky, ktoré sú obsiahnuté v červenom víne spomaľujú proces starnutia nielen na koži, ale v celom organizme. Každý deň by ste si mali dopriať nie viac ako 50ml suchého červeného vína. Môžete ho použiť aj pri príprave mäsového pokrmu.

правильное питание против болезней

  1. Ovocie

Na začiatku minulého storočia jedli ľudia 5-krát menej cukru, než je to v dnešnej dobe. Stali sme sa rukojemníkmi sacharidov. Cukor je všade: v sýtených nealkoholických nápojoch, džúsoch, sladkostiach aj pečive. Namiesto nadmernej konzumácie škodlivých sacharidov si pripravte prírodné šťavy z ovocných dužín.

правильное питание против болезней

zdroj:takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit