Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

Bio domáci repelent proti kliešťom a komárom.

Rôzne druhy repelentov za najrozličnejšie ceny dostať zakúpiť v obchodoch. Niektoré sú účinnejšie iné menej, ale majú jedno spoločné, je to „chémia“, ktorú si dobrovoľne striekame na telo a odev.
Čo tak vyskúšať lacné a zároveň účinné alternatívy na prírodnej báze, telu a pokožke neškodné.

Bio repelent proti komárom

Na nepríjemný ubzučaný a bodavý hmyz, ktorý všetci poznáte pod menom komár, máme bio alternatívu, ako sa tohto nepríjemného hmyzu zbaviť, aby nám nespríjemňoval život.

Potrebujete:

  • 200 ml Alpy
  • 30 ks klinčekov (aromatické korenie)

Príprava je veľmi jednoduchá. Do fľaštičky s Alpou vložte (nastrkajte) klinčeky a nechajte lúhovať. Po 24 hodinách je tento repelent pripravený na používanie, teda môžete sa ním ponatierať prípadne nastriekať.
Klinčeky nevyberajte, ponechajte ich namočené vo fľaštičke s Alpou.

Rozmarínový bio repelent proti kliešťom

Potrebujete:

  • 1 sáčok rozmarínu (v obchode medzi koreninami) alebo väčšiu vetvičku čerstvého
  • 1 PL vínneho octu
  • 1 l vody

V hrnci uveďte vodu do varu, odstavte a nasypte celý sáčok rozmarínu a nechajte lúhovať až do vychladnutia odvaru. Potom sceďte a pridajte polievkovú lyžicu vínneho octu premiešajte. Na používanie si naplňte sprejovú fľaštičku a ostatný repelent odložte do chladničky.

Pred každým výletom do prírody si nasprejujte telo, hlavne nohy od kolien nadol. Nezabúdajte na tvár. Kliešťom táto zmes vôbec nevonia, oblúkom sa vám vyhnú.

Veríme, že s uvedenými bio repelentmi budete spokojní a už nikdy viac nenatiahnete ruku v obchode do regálu s chemickými postrekmi na vlastné telo.

Tiez sa Vam moze pacit