Zaujímavosti

AKTUÁLNE! Najviac ohrození koronavírusom sú ľudia s touto krvnou skupinou…!

Vedci z čínskych laboratórií vo Wu-chane  však prišli na zaujímavý poznatok. Na vzorke 2 173 nakazených pacientov podľa ScienceFocus skúmali, ktorá krvná skupina u nich prevládala. Z vedeckých zistení vyplýva, že až 41 percent nakazených malo krvnú skupinu A, kým bežnú skupinu O len 25 percent pacientov. Ďalej odhalili, že aj zo skúmaných 206 obetí koronavírusu malo až 85 percent krvnú skupinu A.

Ako informuje web stránka South China Morning Post, vedcom z Wu-chanu, Pekingu, Šen-čenu a ďalších čínskych miest sa podarilo zistiť, že koronavírus najviac ohrozuje ľudí s krvnou skupinou A. Práve ľudia s touto krvnou skupinou boli nakazení najčastejšie a navyše, príznaky ochorenia sa u nich prejavovali najintenzívnejšie. V porovnaní s ostatnými je najmenej ohrozenou krvná skupina 0, títo ľudia sú voči ochoreniu najviac odolní.

Ľudia s krvnou skupinou A môžu potrebovať zvlášť zvýšenú osobnú ochranu, aby znížili pravdepodobnosť infekcie,“ obozrejmili vedci vedení Wangom Xinghuanom z Centra pre dôkazovú a translačnú medicínu v nemocnici Zhongnan na Univerzite Wu-chan. „Pacienti infikovaní Sars-CoV-2 s krvnou skupinou A môžu potrebovať prísnejší dohľad a agresívnejšiu liečbu,“ napísal Wang.

Naopak, „krvná skupina O mala výrazne nižšie riziko infekčného ochorenia v porovnaní s ostatnými skupinami“. Z 206 pacientov, ktorí zomreli na Covid-19 vo Wu-chane, 85 malo krv typu A, čo bolo o 63 percent viac ako 52 pacientov s typom O. Vzorec existoval v rôznych vekových skupinách a pohlaviach.

Tiez sa Vam moze pacit