Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

Ak pravidelne spíte nahí, toto sa stane s vašim telom. Zostanete milo prekvapení výsledkom

Spánok je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Dodáva telu energiu, zlepšuje náladu a celkový náš vzhľad. Okrem toho, že spánku by ste mali venovať 7-8 hodín denne, vzdajte sa aj všetkých pyžám a nočných košieľok. Umožní to vášmu telu dýchať, no nielen to! Viac si prečítate v nasledujúcom článku.

  1. Ochrana pred baktériami

Mohlo by sa zdať, že opak je pravdou, ale spánok bez pyžama zabraňuje rastu baktérií a plesní. Potencionálny pot vyschne na tele skôr, ako v pyžame.

спать голым полезно

  1. Plnohodnotný spánok

Po mnohých experimentoch vedci došli k záveru, že ľudia, ktorí spia nahí, majú tuhší spánok. Akýkoľvek odev na tele v noci narúša prirodzenú reguláciu telesnej teploty a práve preto sa ľudia často v posteli prehadzujú. To kazí kvalitu spánku. Nahí budete spať ako bábätko.

  1. Obnova kože

Spánok naostro pomáha v procese obnovy kože, pretože mazové žľazy pracujú v plnej sile a koža dokáže rýchlejšie vstrebávať živiny. Tým pádom sa zlepšuje aj rýchlosť nášho metabolizmu.

  1. Lepšia nálada

Zaujímavým faktom je, že kontakt s kožou medzi dvoma ľuďmi má za následok uvoľňovanie hormónu lásky – oxytocín. S milovaným človekom si posilňujeme pocit dôvery a intimity a rovnako sa znižuje frekvencia srdca.

спать голым плюсы

  1. Chudnutie

Ak spíte nahí, znižuje sa hladina kortizolu a zlepšuje sa kvalita spánku. Tým pádom sa napravuje funkcia metabolizmu a vy môžete chudnúť.

zdoj: takprosto.cc

Tiez sa Vam moze pacit