Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

9 signálov, ktoré prezradia, že ste tehotná ešte skôr ako si urobíte tehotenský test.

Keď žena zatúži po bábätku, veľakrát  jej telo dá veľa signálov, vďaka ktorým s istotou pozná, že za deväť mesiacov sa stane mamičkou. Tieto signály sa častokrát objavia oveľa skôr, než vôbec napríklad tehotenský test odhalí, že je žena tehotná.

Aby si však týchto signálov žena všimla, mala by svoje telo dobre poznať, len tak spozná, že je s ním niečo “inak”, než ako tomu bolo doteraz. Medzi hlavné príznaky tehotenstva už dávno nepatria len meškanie menštruácie.

Boľavé prsia

Boľavé prsia sú veľmi častým symptómom. Je to preto, že prsné tkanivo je veľmi citlivé, čo sa týka hladiny hormónov v tele a na akúkoľvek zmenu reaguje. U niektorých žien sa však citlivé a boľavé prsia objavujú už počas ovulácie, avšak pokiaľ bolesť pretrváva, je jasné, že sa vaše snaženie vyplatilo.

Kŕče

Začiatok tehotenstva môže byť sprevádzané nepríjemnými kŕčmi v oblasti podbruška, ktoré sa podobajú menštruačným kŕčom. Je to z toho dôvodu, že sa oplodnené vajíčko viaže k maternici a práve aj tá sa začína na celý proces tehotenstva pripravovať.

Únava

Veľa žien uviedlo, že začiatky tehotenstva pre nich boli fyzicky veľmi náročné. Najmä teda preto, že sa cítili neustále neobvykle unavené a aj obyčajné denné činnosti ich veľmi vysilovali. Je potrebné si totiž uvedomiť, že v nás rastie nový život, ktorý potrebuje veľa energie.

Farba bradaviek

Akonáhle telo zistí, že sa v našej maternici začína poklop nový život, môže sa to prejaviť aj na našich prsiach, teda presnejšie na bradavkách a ich sfarbenie. Tehotenské hormóny dokážu ovplyvniť bunky v bradavkách, čiže melanocyty, ktoré ovplyvňujú sfarbenie bradaviek. Počas tehotenstva môžu byť naše bradavky tmavšie, než tomu bolo doposiaľ.

Nevoľnosť

Ranné nevoľnosti jednoducho k tehotenstvu patrí a objavujú sa až u 85% všetkých tehotných žien. Lenže tieto ranné nevoľnosti prichádzajú až o pár týždňov neskôr. Na mysli teraz máme ľahké nevoľnosti napríklad z jazdy autom, z parfumu, pri čítaní v aute a aj pri iných činnostiach, ktoré vám doteraz nikdy nijako nevadili.

Špinenie

Veľa žien sa domnieva, že ono spomínané špinenie je menštruácia, avšak to nie je tak úplne pravda. Špinenie sa môže objaviť 10 až 14 dní po oplodnení vajíčka, a to z toho dôvodu, že sa oplodnené vajíčko uhniezdilo v našej maternici. Avšak občasné špinenie sa môže objaviť aj v ďalších mesiacoch tehotenstva, nie je to nič neobvyklé.

Nadúvanie

Za nepríjemný pocit nafúknutia môže zvýšená hladina progesterónu, ktorá spomalí tráviaci systém a naše bruško vyzerá ako balón, čo sa okrem iného deje aj pri menštruácii. Ak sa teda cítite nafúknuté a menštruácia sa nedostavila vtedy, kedy mala, je na čase zájsť k svojmu gynekológovi.

Bolesť hlavy

Pre začiatok je dobré spomenúť, že bolesti hlavy po čase ustúpia. Sú totiž spôsobené rastúcim objemom krvi, čo je pre prvé týždne tehotenstva bežná vec.

Zmeny nálady

Tento posledný bod je v podstate súhrn všetkých už vyššie spomínaných bodov. Keď vás bolí prsia, podbruško aj hlava a k tomu sa cítite unavená a nafúknutá, tak kto by mal neustále dobrú náladu, že?

Tiez sa Vam moze pacit