Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

7 vecí, ktoré si ženy tajne želajú, aby muži vedeli o tehotenstve! Muži toto by ste mali vedieť!

Tehotenstvo dokáže byť pre mužov niekedy poriadny zmätok, zvlášť vtedy, keď ich partnerky otehotnejú prvýkrát. Zisťujú si o ňom informácie rovnako ako ženy.

Ženy si však tajne želajú, aby ich muži vedeli o tehotenstve trocha viac než tomu zvyčajne býva.

Ženy vtedy totiž prechádzajú ohromnou zmenou. Muži by preto mali využiť tento čas na to, aby si o týchto zmenách naštudovali a pomohli svojim partnerkám sa cez toto obdobie ľahšie dostať.

No a tu už je tajný zoznam vecí o tehotenstve, o ktorých ženy príliš nehovoria, no želajú si, aby sa ich muži s nimi viac oboznámili.

1. Komplimenty to dokážu veľmi uľahčiť

Tehotenstvo je tá najťažšia vec, ktorou si žena vo svojom živote musí prejsť. Hormóny menia nielen tvar tela ženy, ale aj jej psychiku. Niekedy je pre ženu ťažké dívať sa na tieto zmeny, ktoré sa udejú v pomerne krátkom čase.

Toto je ten správny čas, kedy sa muži môžu stať pre svoje partnerky nápomocnými.

Ženy veľmi ocenia, ak im v tejto životnej fáze ich partner prejaví trocha viac komplimentov ako zvyčajne a to v tom zmysle, že sú pre muža stále atraktívne a žiadané.

2. Uvedomenie si veľkosť bábätka

Keď v brušku ženy rastie bábätko, ide o pomerne surealistický zážitok. Predstava toho, že je schopná vytvoriť v sebe nový život je priam fascinujúca.

Vtedy ženy pociťujú nadšenie z veľkosti plodu a radi o tom často hovoria. Ako partner by ste sa mali snažiť aspoň vyzerať, že vás takáto konverzácia nadchýna.

Dajte jej pocítiť, že zdieľate rovnaké nadšenie ako ona a bude vás za to navždy ľúbiť.

3. Porozumenie sile hormónov

Muži o tom už určite počuli a vedia to, no musia tomu ešte aj porozumieť.

Keď je vaša partnerka tehotná, jej hormóny vyletia prudko nahor. Bude sa preto potom správať pomerne náladovo a nevypočítateľne. Musíte byť na to dopredu pripravení.

Ak vaša partnerka začne plakať, pretože ste zabudli v obchode kúpiť chlieb, neodbite jej správanie ako iracionálne. Namiesto toho sa ju snažte pochopiť.

4. Pochopenie pre častú únavu

Ďalšia vec, na ktorú by sa mali muži pripraviť počas tehotenstva svojej partnerky je, že ich bežný rozvrh dňa sa výrazne zmení.

V jej vnútri rastie nový život, preto bude neustále unavená. Môže začať chodiť spať skoršie. To je pre tehotnú ženu úplne normálne.

Preto jej to nezazlievajte, ak vás požiada, aby ste kúpili lístky do kina už na 6:00 hodinu namiesto neskorého večerného premietania.

Vašu obetavosť skutočne dokáže oceniť.

5. Ak priberie, nepripomínajte jej to

Mnoho mužov si myslí, že je zábavné, keď žene hovoria, že ju ľúbia aj napriek jej veľkosti.

To je síce pekné, no namiesto toho, aby ste to takto povedali, povedzte jej iba, že ju ľúbite. Ženy neznášajú neustále pripomínanie svojej váhy alebo tvaru.

Oni o tom vedia. Ak im to však parter neustále pripomína, v určitom bode sa pohár preleje. A to určite nechcete zažiť, čo príde potom.

6. Jej citlivých miest sa dotýkajte opatrne

Platí to hlavne o prsiach, ktoré počas tehotenstva scitlivejú a zväčšia sa.

Môže to síce znieť ako zábava, no pre ženy to zábava vôbec nie je. Preto sa jej vždy najprv opýtajte na dovolenie a dotýkajte sa až potom.

7. Nenaliehajte na intímnom styku nejaký čas po pôrode

Lekári odporúčajú, že po pôrode je dobré sa zdržiavať intímneho styku približne 6 mesiacov.

Niekedy si však žena môže želať aj viac času na zotavenie. Preto sa snažte pochopiť, čím všetkým si prešla a rešpektujte jej želania.

Ženy milujú mužov, ktorí sa vedia vcítiť do ich kože. Preto buďte na ňu v tomto čase dobrí a žnite ovocie po zvyšok svojho života.

Tiez sa Vam moze pacit