Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

7 rýchlych cvikov, ako sa zbaviť tuku na bokoch: Všetky sú neskutočne jednoduché!

Za chvíľu je tu leto a mnohí z nás chcú mať krajšiu postavu do plaviek. Ak sa chcete dostať do formy, vyskúšajte týchto 7 jednoduchých cvikov, ktoré vylepšia vašu postavu už za 30 dní.  Nebudete musieť chodiť pravidelne do posilňovne alebo si kupovať špeciálne vybavenie. Všetko, čo potrebujete, je odhodlanie a desať minút času denne.

Doska

cvik1

Doska je statické cvičenie, čo znamená, že sa nemusíte pohybovať. Znie to síce jednoducho, ale opak je pravdou. Začína sa v pozícii, ako by ste robili kľuky, pričom sa o zem opriete lakťami. Dbajte na to, aby ste mali hlavu v predĺžení chrbtice, čiže hlava smeruje dopredu, chrbát je rovný. Na bruchu pocítite, že svaly začali pracovať. Plynulo dýchajte a snažte sa v tejto pozícii vydržať čo najdlhšie. Následne cvik ukončite tak, že uvoľníte brušné svaly a ľahnete si na podložku.

Kliky

cviky1-1

Tento cvik je asi jeden z najznámejších, ale aj najúčinnejších. Ľahnite si na podložku, vystrite nohy, špičky sa dotýkajú podložky. Dlane položíme vedľa seba, ruky máme pokrčené v lakťoch. Telo začneme dvíhať pomocou rúk, pričom hore sa dvíhame rýchlejšie a smerom nadol pohyb kontrolujeme a je pomalší. Snažte sa, aby chrbát a nohy boli vystreté a celé telo držte počas cvičenia spevnené.

Cvik na stehenné a sedacie svaly

cviky2-1

Cvičenie začnite v polohe, aká je znázornená na prvom obrázku. Potom natiahnite pravú nohu a ľavú ruku a snažte sa v tejto pozícii vydržať. Opakujte aj s opačnou nohou a rukou. Uistite sa, že ruky a nohy máte vystreté a neohýbate ich do strán.

Drepy

cviky3-1

Drepy sú predovšetkým o rovnováhe. Nohy rozkročte približne na šírku ramien. Chrbticu máme vyrovnanú. Potom ideme pomaly do podrepu, akoby ste si chceli sadnúť na nízku pomyselnú stoličku. Kolená a chodidlá by mali tvoriť priamku. Ak neviete udržať rovnováhu, predpažte ruky tak, ako je to znázornené na obrázku. Z dolnej pozície sa snažíme vytlačiť nohami znovu naspäť hore.

Ab cvik

cviky4-1

Ľahnite si na chrbát, ruky a nohy dajte do východiskovej polohy, ako je zobrazené na prvom obrázku. Potom pomaly začnite vystierať pravú ruku a pravú nohu, ako je to ukázané na druhom obrázku. Vráťte sa do východiskovej pozície a opakujte cvik s druhou nohou a rukou. Nezabudnite na hlavné pravidlo. Ľavá ruka ide s ľavou nohou a naopak.

Cvik na pevný zadok

cviky5-1

Východisková poloha sa začína tak, že pomocou vášho tela vytvoríte trojuholník. Dlane a chodidlá sú na zemi a vy sa prehnete v páse. Jednu zo svojich nôh zdvihnite tak vysoko, ako je to len možné a pomaly nohu prikrčujte smerom k tvári, tak ako to vidíte na obrázku. Kolenom sa snažte dotknúť špičky nosa. Vráťte sa do východiskovej polohy a opakujte cvik s druhou nohou.

Štíhly pás

cviky6

Nohy dáme široko od seba a mierne ich pokrčíme v kolenách. Chrbát je opretý o stenu. Do rúk si vezmite loptu a pomaly sa rukami pohybujeme zo strany na stranu. Snažte sa loptou dotknúť steny.

Ako dlho budete cvičiť a koľko sérií si dáte, je na vás. Výsledky dosiahnete aj vtedy, ak vaše cvičenie bude trvať len 10-15 minút denne.

Zdroj: brightside

Tiez sa Vam moze pacit