Zdravie a životospráva

7 najlepších bylín pre odstránenie brušného tuku, toxínov a zrýchlenie metabolizmu

Strata hmotnosti je jednou z najťažších vecí, o ktorú sa budete kedy snažiť, pretože vyžaduje úplné prestavanie celého vášho životného štýlu. Avšak, to neznamená, že je tento cieľ mimo váš dosah, pretože tisíce ľudí začínajú svoju cestu stratou hmotnosti každý mesiac. Faktom je, že 85 percent ľudí nedosiahne svoje ciele, keď sa usilujú o zníženie hmotnosti. Z tohto dôvodu je dôležité preskúmať všetky vaše možnosti.

Existuje mnoho rôznych druhov bylín, ktoré pomôžu spáliť tuk a podporiť vaše zdravie. Spôsob, akým to môžete urobiť, je vedieť, ktoré z nich vám pomôžu bez experimentovania a skúšania všetkých z nich.

 1 Ženšeň

Mnoho ľudí vie, alebo počulo o ženšene, pretože je jednou z najpoužívanejších bylín na celom svete. Zatiaľ čo mnohí vedia, že táto bylinka je obľúbená pre svoju schopnosť zvýšiť pamäť, môže vám pomôcť aj pri snahe schudnúť. Ženšen pôsobí ako stimulant a má termogénny efekt, obaja z nich posilňujú metabolizmus a poskytujú vám množstvo energie, ktorú budete potrebovať k výkonu.

2 Oregano

Oregano je antioxidačný zázrak a je tiež účinný v podpore chudnutia. Pomáha udržať tráviaci systém zdravý a ten potom pracuje tak, ako má, zvyšuje hladinu serotonínu a pomáha vyplaviť nadbytok tuku z tela. Všetky tieto efekty dohromady podporujú chudnutie a zabraňujú problémom, ako je nadúvanie a zápcha. Zvýšená hladina serotonínu zlepší vašu náladu, čo znižuje riziko emočnej chuti na jedlo. Zvýšenie serotonínu môže tiež byť prínosom pre zníženie celkovej chuti do jedla.

3 Šalvia

Šalvia je známa v kulinárskom umení alebo pri domácom varení. Šalvia môže znížiť hladinu cukru v krvi, znížiť krvný tlak a znížiť úzkosť. Všetky tieto veci sú faktorom bojujúcim proti zvýšeniu hmotnosti. Znižuje hladinu stresu, ktorá vyrovná vašu hladinu kortizolu a vysoká hladina kortizolu tiež môže viesť k prírastku hmotnosti. Prírastok hmotnosti sa zvyčajne objavuje v oblasti brucha, a preto musíte udržať rovnováhu hormónov, aby ste mali zdravú váhu.

4 Mäta pieporná

Existuje výskum, ktorý ukazuje, že mäta pieporná je účinná pri pomôcť pri znižovaní telesného tuku. To robí tým, že uvoľní nadbytok množstvo hormónu estrogénu, ktorý telo ukladá. Keď vaše telo ukladá tento hormón, drží viac tuku a naberáte váhu. Vyrovnávanie hladín estrogénu s bylinkami ako je mäta pieporná môže pomôcť regulovať vaše telo tak, aby nedržalo zásoby tuku.

5 Mliečny bodliak

Mliečny bodliak je stále viac populárny v posledných rokoch pre jeho čistiace účinky. Je obzvlášť užitočný pre čistenie a detoxikáciu pečene, takže tento orgán môže fungovať na optimálnej úrovni. Keď vaša pečeň nie je zaťažená nadmernými toxínmi, môže sa zamerať na udržanie vášho metabolizmu v chode, aby ste mohli spáliť kalórie a schudnúť.

6 Koreň púpavy

Mnoho ľudí, ktorí sa práve pozerajú na tento koreň, je často zmätených tým, ako vyzerá, ale korene skutočne majú pre naše telo mnoho výhod. Koreň púpavy podporuje elimináciu odpadu, reguluje hladinu cukru v krvi, znižuje zápal a alkalizuje telo.

7  Mäta

Mäta je veľmi obľúbená pre zmiernenie nevoľnosti a ďalších drobných problémov s trávením, ale môže tiež podporovať chudnutie. Pomáha regulovať tráviaci systém a vyplavuje prebytočný odpad a vodu. Môže tiež znížiť úroveň stresu, aby sa zabránilo emocionálnemu jedlu a pomáha potlačiť chuť k jedlu.

Teraz, keď viete o niekoľkých bylinkách, ktoré vám môžu pomôcť schudnúť, poraďte sa s lekárom. Tým zaistíte, že používate bylinu správne, že je to pre vás bezpečné a že dostávate správnu dávku. Správne dávkovanie a podávanie sú dôležité, aby ste zabezpečili plné využitie prírodných bylín.

zdroj: homehealthyhabits.com

Tiez sa Vam moze pacit