Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

7 jedinečných vlastností kapusty, o ktorých ste nemali tušenie. Nikdy by ste nemysleli, že bude tak užitočná!

Kapusta je zelenina na nezaplatenie! Chráni naše telo a posilňuje jeho imunitný systém. Na rozdiel od iných druhov zeleniny, obsahuje rekordné množstvo vitamínu C a preto je vhodná aj ako prevencia pred prechladnutím.

Pozrite si, na čo všetko sa dá použiť biela kapusta:

  1. Opuchy

Pokiaľ máte opuchnuté nohy alebo inú časť vášho tela, aplikujte na ňu kapustový list. Urobte to ešte pred spaním a do rána opuch ustúpi.

  1. Štítna žľaza

Pri zníženej funkcii štítnej žľazy si prikladajte kapustové listy na vašu šiju a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

  1. Úbytok na váhe

Kapusta je chutnou, výdatnou a nekalorickou potravinou. Okrem nízkeho obsahu kalórií, je bohatá na vitamíny a vlákninu. Takže, ak chcete schudnúť, jedzte kapustu. Pripomíname, že popritom by ste mali jesť viac potravín alebo výživových doplnkov obsahujúcich jód.

  1. Zuby

Vedci dokázali, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú kapustu, majú belšie zuby. To je skutočne dobrý dôvod na jej častejšiu konzumáciu.

  1. Krvný tlak

Draslík obsiahnutý v kapuste posilňuje srdce, cievy a zlepšuje krvný obeh.

  1. Dojčenie

Ženy, ktoré dojčia by si mali na noc do podprsenky vložiť kapustné listy. Pomôže to znížiť nepohodlie a odstrániť bolesť prsníkov počas tohto obdobia.

капуста на груди фото

  1. Obličky

Lekári odporúčajú konzumovať väčšie množstvo kapusty tým ľuďom, ktorí trpia ochorením obličiek. Vďaka draselným soliam, ktoré kapusta obsahuje, sa prebytočné tekutiny dostávajú z tela von rýchlejšie.

Kapusta nestráca svoju užitočnosť ani v šalátoch či v čerstvo vylisovanej šťave. Najlepšia však je v surovej forme, pretože tepelnou prípravou stráca niektoré zdraviu prospešné vlastnosti. To sa ale netýka kyslej kapusty, ona si zachováva všetky vitamíny a stopové prvky.

капуста фото

zdroj:sovkusom.ru

Tiez sa Vam moze pacit