Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

6 zázračných bodov na uchu, ktorými vyliečite všetko, od stuhnutej chrbtice až po problémy s dutinami.

Reflexológia ucha alebo tiež aurikulárna terapia sa v tradičnej čínskej medicíne používa už stovky rokov.

Ako všetky ostatné podoby reflexológie (reflexológia chodidiel a dlaní), aj reflexológia ucha je veľmi účinnou metódou na liečenie a odstraňovanie vnútorných zdravotných problémov v najrôznejších častiach nášho organizmu.

Ak nám nevyhovuje reflexológia chodidiel alebo ju nemôžeme podstúpiť z nejakých zdravotných dôvodov, môžeme ju nahradiť práve reflexológiou ucha.

Reflexológia je starodávnou liečebnou procedúrou, ktorú možno aplikovať súčasne s obvyklými liečebnými postupmi. Vďaka reflexológii je možné vyliečiť nepreberné množstvo najrôznejších ochorení.

Reflexológia je jemná, nenásilná a neinvazívna liečebná procedúra, ktorá je staršia než 5000 rokov a má svoj pôvod v starovekej egyptskej a čínskej medicíne. Svoju obľúbenosť si zachovala až dodnes.

Prospešné účinky reflexológie ucha

Obe naše uši obsahujú úplnú mapu všetkých reflexných (nervových) dráh nášho organizmu. Ucho je plné nervových zakončení a nachádza sa v ňom veľké množstvo nervových dráh, ktoré sú priamo napojené na centrálnu nervovú sústavu.

Reflexológia ucha využíva pôsobenie na zóny a body v uchu, ktoré priamo ovplyvňujú energetické centrá v našom tele. Tieto energetické centrá sú tiež známe ako meridiány.

Stavba nášho tela a rozmiestnenie jednotlivých telesných častí zodpovedá rozmiestneniu reflexologických bodov v uchu – body, ktoré súvisia s hlavou sú umiestnené vo vrchnej časti ucha, body, ktoré zase súvisia s nohami sú umiestnené v spodnej časti ucha.

Pokiaľ ide o zmierňovanie a liečbu menších bolestí a ťažkostí, nemáme vždy čas okamžite utekať k lekárovi a niekedy to ani nepovažujeme za nutnosť.

A niektoré prirodzené spôsoby na zmierňovanie bežných bolestí a problémov ako sú aplikácia bylinných odvarov či strečing všetkých častí a svalových partií tela, nemusia byť pre nás vždy vhodné.

Práve preto je výborným riešením znalosť citlivých bodov v uchu a vedieť, ako ich využívať v náš prospech.

6 citlivých bodov v našom uchu

1. Chrbát a ramená

Prvý citlivý bod sa nachádza úplne hore vo vrchnej časti ušnice. Tento bod je priamo spojený s chrbtom a ramenami. Jeho stimuláciou môžeme účinne odstrániť bolesti práve v týchto častiach tela.

Tento bod môžeme masírovať každý deň niekoľko minút ale aj polhodinu, v závislosti od našich časových možností – malo by sa nám tak podariť odstrániť alebo aspoň zmierniť bolesti chrbta a ramien.

2. Orgány

Ak pociťujeme prudké vnútorné bolesti, mali by sme bezodkladne navštíviť nášho lekára. No na odstránenie len miernych a nezávažných problémov s vnútornými orgánmi nám pomôže znalosť a masírovanie ďalšieho bodu v ušnici.

Nachádza sa priamo pod prvým citlivým bodom, kde sa rameno ušného závitu pripája na vonkajší okraj ušnice.

Masírovanie tohto bodu po dobu niekoľkých minút každý deň nám môže pomôcť zmierniť či dokonca zbaviť sa niektorých bolestí a problémov s vnútornými orgánmi.

3. Kĺby

Tretí citlivý bod sa nachádza vo vrchnej polovici strednej časti ušnice. Reflexológia ho využíva na zmiernenie bolesti a problémov s kĺbmi.

Bolesť kĺbov sa môže objaviť pod vplyvom zmeny počasia, striedania ročných období alebo ako prejav artritídy.

Reflexologické pôsobenie na tento bod sa však považuje za značne účinné v odstraňovaní zmienených problémov s kĺbmi – a to bez toho, že by sme museli siahať po liekoch.

Stačí aby sme tento bod jemne stláčali každý deň po dobu niekoľkých minút a problémy s kĺbmi by mali zmiznúť.

4. Dutiny a hrdlo

Nádchu alebo zápal dutín sa nám môže podariť zmierniť pôsobením na štvrtý citlivý bod, ktorý sa nachádza v dolnej polovici strednej časti našej ušnice.

Jemným stláčaním tohto bodu prstami môžeme zmierniť napätie v našich dutinách vďaka čomu sa nám bude ľahšie dýchať a lepšie spať.

5. Trávenie

Ak sa chceme zbaviť miernych a nezávažných problémov s našim trávením, vyskúšajme masírovať piaty citlivý bod, ktorý sa nachádza priamo nad ušným lalôčikom.

Pôsobením na tento bod môžeme odstrániť mierne bolesti a nepohodlie v našom žalúdku a črevách ako aj zbaviť sa plynatosti či nadúvania.

Keď začneme v našich vnútornostiach pociťovať ťažobu a nepohodlie stačí tento bod jemne masírovať niekoľko minút. Po krátkom čase by sme mali začať pociťovať úľavu.

6. Hlava a srdce

Tieto dve dôležité časti nášho organizmu sú priamo spojené s posledným citlivým bodom v našej ušnici, ktorý sa nachádza priamo v ušnom lalôčiku.

Jemná masáž ušných lalôčikov pomáha udržať naše srdce zdravé a zároveň zvoľňuje napätie v hlave. Masírovanie ušných lalôčikov, ktoré nám zaberie len niekoľko minút denne, je výborným spôsobom ako sa zbaviť tlaku a bolestí hlavy.

Znalosť vyššie uvedených šiestich citlivých bodov nám môže veľmi pomôcť keď sa budeme chcieť zbaviť (alebo aspoň zmierniť prejavy) bežných a nezávažných ochorení, bolesti či nepohodlia v niektorej časti nášho tela.

Ak je však problém vážny, dlhodobý alebo sa dokonca zhoršuje, jednoznačne Vám odporúčame, aby ste ihneď vyhľadali lekársku pomoc.

Šesť citlivých bodov v našej ušnici si však ponechajme v zálohe pre prípad, že by nás najbližšie potrápila zákerná bolesť hlavy alebo rozbúrený žalúdok.

Vďaka jemnej masáži týchto bodov možno nakoniec ani nebudeme musieť siahať po tabletkách.

Tiez sa Vam moze pacit