Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravé recepty

6 úžasných prírodných liekov na liečbu nepríjemného ekzému!

Ekzém je porucha kože, pri ktorej sa na koži objavujú svrbiace škvrny a rany. Symptómy tejto poruchy závisia od závažnosti a môžu sa pohybovať od chronickej bolesti a dráždivých rán až po vredy s ekzémami. Odborníci sa domnievajú, že ekzém je typ alergie na potravu alebo ovzdušie v ktorom sa nachádzate.Telo sa snaží dostať  zo seba látky v rôznych  podobách na povrch pokožky. Niektoré domáce lieky sú účinnejšie pri prevencii ochorení kože ako pri liečbe.

Nižšie je uvedený zoznam domácich liekov, ktoré vám pomôžu bojovať proti ekzému.

1. Kokosový olej
Kokosový olej je esenciálny olej a je užitočný pri liečbe ekzému. Aplikácia tenkej vrstvy tohto oleja na pokožku pomáha ochladiť bolesť a svrbenie. V priebehu kúpania sa môže použiť kokosový olej.

2. Kakaové maslo
Kakaové maslo je prirodzeným zdrojom vitamínu E, ktorý je životne dôležitý pre vašu pokožku. Použitie tohoto oleja spôsobuje, že pokožka je mäkká a zľahčuje príznaky ekzému, ako je svrbenie a vyrážka. Najlepšia vec v tohoto produktu je to, že sa nepokazí, takže sa dá dlho používať. Odporúča sa kúpiť ho v čistej forme.
3. Harmančekový čaj
Silný vývar  čaju z harmančeka je účinný pri liečbe ekzému. Vezmite si čerstvý suchý harmanček a urobte silný čaj. Aplikujte na postihnuté miesta pokožky a pokryte gázou po dobu 20 minút. Opakujte dvakrát denne, aby ste znížili príznaky.

4. Morský sprej
Na tento účel je účinný sprej horčíka a soli. Štúdie ukazujú, že ľudia s problémami s kožou sa cítia lepšie, keď prichádzajú do kontaktu s morskou vodou kvôli prítomnosti horčíka a soli. Pre tých, ktorí nežijú pri mori, je dôležité používať vlastný spray na zmiernenie príznakov.

5. Aloe Vera
Aloe vera je rastlina, ktorá sa používa na liečenie poranení, rany a popáleniny, ako aj ekzémy. Veľa krémov dostupných na trhu pre ekzém používa aloe vera ako hlavný liečebný prostriedok, pretože konvenčné látky nefungujú tak dobre, ako by mali. Kúpte si rastlinu a nakrájajte listy na budúce použitie, môžete ich skladovať v chladničke. Zvlhčovanie vyrážky s gélom z týchto listov zaisťuje, že získate všetky výhody tejto rastliny. Je to lacný nástroj.

6.Mrkvová pasta
Mrkvová pasta môže byť použitá na liečbu ekzémových rán. Vezmite 3 surové mrkvy a nakrájajte ich. Opečte ich, až kým nie sú mäkké a vytvorte hladkú pastu. Aplikujte na postihnuté miesta a nechajte ich 15 minút. Pastu umyte chladnou vodou, aby ste zistili zlepšenie.

Je vždy užitočné hovoriť so svojím lekárom skôr, než sa pokúsite o samoliečbu.

Tiez sa Vam moze pacit