Krása a životný štýl

6 ročný chlapec utešuje svoju umierajúcu sestru, tá však urobí niečo, čo nikto nečakal!

Umierajúce dieťa je nočnou morou každého rodiča. K tomuto páru bol osud bohužiaľ veľmi krutý. Úplne úžasnú súrodeneckú lásku ale vyjadril jej malý braček, ktorý sa od svojej sestry v osudnú chvíľu nepohol ani na krok, a ktorý sa s ňou dojemne rozlúčil, keď sa dozvedel, že už s ňou nikdy nebude môcť porozprávať a nikdy si s ňou nebude môcť hrať. Nikto sa neubránil obrovskému dojatiu.

Malý brat bol na blízku..

Keď sa rodičia od lekárov dozvedeli, že ich dcérka nezvládne boj o život, boli v šoku. Prepadlo ich zúfalstvo a beznádej, keď videli, že pred sebou majú umierajúce dieťa, ktorému zostáva len veľmi málo času a nemôžu mu pomôcť. Nielen, že sa museli s danou správou popasovať sami, ale museli jej povedať aj malému synovi, ktorý tiež musí vedieť, že jeho sestrička na svete už dlho nebude. Boli prekvapení z toho, ako ich potomok správu prijal. V tej chvíli chcel byť stále v nemocnici a chcel byť u svojej sestričky.

Rozlúčil sa s ňou…

Hovorí sa, že deti moc veci nerieša a že nemajú v mnohých veciach rozum. V tomto prípade to však neplatilo, pretože malý chlapec vedel, čo jeho sestričku čaká, a tak chcel byť na blízku. Stál pri jej posteli, držal ju za ruku a druhou svoju ruku mal na jej čele. Lúčil sa s ňou a bolo mu veľmi ľúto, že už ju nikdy neuvidí. Že s ňou nebude môcť ani hovoriť, ani si s ňou nebude môcť hrať. Táto chvíľa bola veľmi dojemná a nikto kto ju videl nedokázal udržať slzy…

Malá dievčatko pomohlo ostatným…

Pre rodičov to bolo veľmi ťažké. Museli sa s tým však zmieriť. Taký bol osud. Keď ich dcérka vydýchla naposledy, čakalo ich ďalšie dôležité rozhodnutie. Padla otázka, či môžu lekári jej telíčko použiť na vedecké účely. Teda na skúmanie vývoja jej choroby. Bolo to ťažké, ale privolili. Keď už musela zomrieť, tak nech jej smrť nie je zbytočná. Môže pomôcť zachrániť iné deti a tým pomôcť ostatným. Toto rozhodnutie bolo veľmi ťažké, ale ako sa lekári zhodli, bolo naozaj správne. Veľmi im za to ďakujú.

Páčil sa vám článok?

Tiez sa Vam moze pacit