Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

6 korenín a potravín, ktoré zmenia obyčajnú vodu na dokonalý elixír zdravia!

Pohár čistej vody je najlepším prekvapením pre vaše telo. Ak sa však skombinuje s niektorou látkou, o ktorých si viac povieme v tomto článku, dokáže sa stať ešte mocnejšou.

Dnes vám ukážeme 6 výborných receptov, ako si vyrobiť elixír zdravia, ktorý vám zlepší trávenie, detoxikuje telo a zabezpečí mnoho ďalších zdravotných prínosov.

1. Čerstvá citrónová alebo limetková šťava

Citróny a limetky sú bohaté na vitamín C a ďalšie dôležité antioxidanty a bioflavonoidy. Uvedené látky neutralizujú voľné radikály, prečisťujú črevá i cievy a zlepšujú trávenie stravy.

Jednoducho pridajte do 1 litra vody šťavu z jedného citróna alebo limetky a pite ju počas dňa.

2. Zázvor

Po celé stáročia ľudia používali zázvor proti kŕčom, nevoľnosti, nadúvaniu a zlému tráveniu. Zázvor zlepšuje cirkuláciu krvi, má silné protizápalové aj protivirálne účinky.

Očistite kúsok zázvoru, nakrájajte ho na tenké plátky, pridajte vo vody a tú priebežne pite.

Ak chcete ešte zosilniť jeho účinky, tak môžete namiesto pokrájania ho postrúhať, čím sa zvýši množstvo jeho aktívnych látok, ktoré sa dostanú do vody.

3. Uhorka

Očistite uhorku, pokrájajte ju na kolieska a vložte do vody, ktorú budete piť namiesto iných nápojov.

Takýto nápoj podporí vyplavovanie toxínov z vášho tela a zlepší trávenie. Okrem vody môžete zjesť aj samotné plátky uhorky, ktoré sú bohaté na vlákninu.

4. Škorica

Škorica je výborný prírodný liek proti vírusom. Zlepšuje trávenie a reguluje hladinu krvného cukru. Jej pravidelná konzumácia dokáže urobiť pri spaľovaní tukov priam zázraky.

Vložte paličku škorice do džbána vody a nechajte chvíľu postáť, kým sa voda aromatizuje. Túto vodu potom konzumujte v priebehu dňa.

5. Lístky mäty

Mätu si môžete pestovať aj sami doma – buď v kvetináči, alebo v záhradke, ak bývate v dome. Je vždy dobré mať po ruke zopár lístkov čerstvej mäty.

Voda s hrsťou mätových lístkov je vynikajúca na zmierňovanie bolestí žalúdka. Taktiež stimuluje slinné žľazy, podporuje chuť do jedla a zlepšuje trávenie.

Na dušu má zasa upokojujúce účinky, čo sa zíde vtedy, ak zažívate počas dňa priveľa stresu.

6. Klinčeky

Klinčeky sú ďalším výborným prírodným liekom na zlé trávenie a navyše účinne eliminujú parazity z tela.

Pridajte 3 až 5 klinčekov do pohára vody a nechajte to nejaký čas postáť, kým sa do vody neuvoľní ich chuť a vôňa. Vypite aspoň 2 až 3 takéto poháre denne.

Ak chcete, môžete zjesť aj zopár klinčekov, ale dávajte si pozor, nakoľko majú silnú chuť.

Tiez sa Vam moze pacit