Prírodná medicína, Zdravé recepty, Zdravie a životospráva

5 prírodných a osvedčených prostriedkov s ktorými porazíte nepríjemnú bolesť hlavy!

Hlavnou príčinou bolesti hlavy a zlej pamäte sú upchaté cievy v mozgu. Tak ako iné orgány v našom tele, aj mozog potrebuje z času na čas očistu. Nadbytok soli, tukov či toxínov, ktoré sa hromadia v cievach tak vytvárajú aterosklerotické pláty. Prečistiť si cievy od nadbytočného cholesterolu si môžete aj vy samy a to pridaním produktov do vášho jedálnička!

Pružné, elastické a zdravé cievy prispejú k dobrému prekrveniu mozgu a jeho bezproblémovému fungovaniu. Pozrite si zoznam produktov, ktoré vám pomôžu myslieť jasne v každom veku. Sú vhodné najmä pre ľudí trpiacich neustálou bolesťou hlavy.

1.Vlašské orechy v mede

Pomeľte si vlašské orechy a pridajte k ním med. Ak obľubujete, tak nezabudnite ani na trochu mletej škorice a zázvoru. Celú zmes vložte do chladničky a konzumujte ju 3x denne po 1 polievkovej lyžici pred jedlom.

Vlašské orechy aj svojím vzhľadom pripomínajú tvár mozgu. Látky v nich obsiahnuté sa starajú o náš najdôležitejší orgán presne tak, ako majú!

2.Cibuľová šťava a med

1 šálku medu zmiešajte s 1/3 šálky cibuľovej šťavy. Uchovávajte v chladničke a pite 3x denne po 1 čajovej lyžičke. Okrem toho, že vám prečistí cievy, má aj ďalšiu výhodu – zvyšuje imunitu!

3.Šťava z granátového jablka, jablka a mrkvy

Najlepšia je, ak je urobená vlastnoručne a nie kupovaná z obchodu. Šťava z tohto ovocia je skvelá na cievy. Pite ju každý deň – polovicu hrnčeka pred jedlom, pre lepšie výsledky aj niekoľkokrát denne.

4.Výťažok z lopúcha

Celková liečba lopúchom by mala trvať približne jeden mesiac. Vysušte si korene lopúcha. 10g zalejte prevarenou vodou, nalejte si ju do termosky a nechajte vylúhovať 10 hodín. Preceďte a udržiavajte v chladničke. Konzumujte 4 čajové lyžičky pred raňajkami. Okrem iného je koreň lopúcha výborný na zlepšenie vášho trávenia.

5.Sušené ovocie a mandarínky

Posilnia celkové zdravie a pomôžu očistiť cievy. Každý deň si 30 minút pred raňajkami dajte mandarínku, hrsť hrozienok a pár vlašských orechov. Po 15 minútach si vypite 1 pohár vody s citrónovou šťavou a o ďalších 15 minút neskôr môžete prejsť na raňajky.

Ak použijete hoci len jeden z týchto spôsobov na prečistenie ciev, okamžite pocítite zlepšenie vášho stavu. Pamäť vás prestane podvádzať a spomenie si na udalosti, na ktoré ste už dávno zabudli. Na konci dňa nebudete pociťovať únavu, bolesť hlavy ani pocit tiaže v spánkovej oblasti.

Upravenie činnosti mozgu nastane prirodzeným spôsobom, čo znamená, že účinok pretrvá po dlhú dobu. Rýchle a jasné myslenie a koncentrácia – to všetko je prepojené s krvnými cievami. Vďaka tým správnym potravinám sa o nich môžete postarať a pocítiť tak výsledky na vlastnej koži. Navyše sú silnou prevenciu proti ateroskleróze.

Podeľte sa o tento článok so svojimi priateľmi a bolesť hlavy vás už nikdy nebude trápiť!

Tiez sa Vam moze pacit