Krása a životný štýl, Zdravie a životospráva

17 faktov o bežných veciach, ktoré dokazujú, že tento svet je samé prekvapenie!

Na tomto svete je veľa vecí, o ktorých sme z jedného alebo iného dôvodu nepočuli. Často sú to jednoduché každodenné veci, ktoré nás obklopujú, ale v našich hektických životoch nemáme čas prestať a myslieť na ne. Tento článok vám povie, prečo sú lietadlá vždy biele a prečo má čokoláda Ritter Sport tvar štvorca.

Dnes redakcia Báječné zdravie zhromaždial súbor skutočností, ktoré určite budete chcieť zdieľať s celým svetom.

Saudská Arábia dováža ťavy z Austrálie. Aj arabské ťavy existujú, ale používajú sa iba na zábavu turistov a ako na dopravu. Ale pre kulinárske účely preferujú austrálske.

Až do roku 1800 približne 43% svetovej populácie nežije viac ako 5 rokov.

Vedci zistili, že hrochy a veľryby majú spoločného predka, ktorý žil asi pred 50 miliónmi rokov. Preto možno povedať, že veľryby a hrochy sú vzdialení príbuzní.

Ritter Sport čokoláda sa začala vyrábať v tvare štvorca, keď sa bundy so štvorcovými vreckami stali obľúbenými v 30. rokoch 20. storočia. Spoločnosť sa rozhodla vytvoriť výrobu štvorcových čokoládových tyčiniek, ktoré by sa do týchto vreciek zapadli, ale nerozlomili by sa a nemali by mať váhu bežnej čokolády.

Semená svätojánskeho chleba sa raz považovali za navzájom identické a používali sa ako meradlo hmotnosti – karátu (rovnajúci sa 200 mg). Odvtedy sa karát stala tradičným meradlom váhy drahých kameňov a perál.

V 19. storočí v Anglicku, makassarský olej, olej, ktorý údajne pomohol alopécii, bol populárny u mužov. Kvôli ochrane nábytku pred olejovými škvrnami začali ženy v domácnosti zakrývať zárubne nábytku s utierkami. Odvtedy sa nazývajú antimakasármi a tieto obrúsky možno vidieť aj na chrbte stoličiek vo vlakoch a lietadlách.

Ak človek zje pečeň medveďa, je vysoká pravdepodobnosť, že zomrie. Pečeň obsahuje príliš veľa vitamínu A a v tomto množstve spôsobuje hypervitaminózu a ťažkú otravu.

Štúdie ukázali, že deti sa s úsmevom veľmi vedome smejú a robia to, keď vidia, že mama alebo otec sú pripravení na ich úsmev. Radi sa pozerajú na úsmev svojich rodičov a v skutočnosti dosahujú smiech vlastným úsmevom.

V srdci gréckej hymny sa nachádza báseň s 158 slohami. Avšak, iba prvé 2 sú spievané.

Napriek svojej vonkajšej podobnosti nemôžu mať zajace a králiky spoločné potomstvo. Okrem toho majú odlišný počet chromozómov: králiky majú 22 a zajace majú 24.

Lietadlá sú prevažne biele, pretože táto farba uľahčuje nájdenie akýchkoľvek porúch – napríklad na pozorovanie olejových škvŕn alebo prasklín. Druhým dôvodom pre takúto voľbu je skutočnosť, že farba bielej zabraňuje jeho zahrievaniu. Akákoľvek iná farba bude absorbovať slnečné svetlo a viesť k jeho prehriatiu .

V metre v New Yorku sa používajú lampy s neštandardným uzáverom – závit nie je v smere hodinových ručičiek, ako u bežných žiaroviek, ale proti smeru hodinových ručičiek. Bol vynájdený, aby zabránil odcudzeniu žiaroviek.

Bežný slimák sa pohybuje rýchlejšie ako elektróny v medenom drôte.

Nepríjemný zápach z úst sa objaví ráno, pretože sa v noci takmer žiadne sliny nevytvárajú. Preto po niekoľkých hodinách spánku sa baktérie zhromažďujú a rozkladajú.

Pri vchode do veľkých budov sú často inštalované otáčavé dvere a tu je dôvod, prečo: otváranie zavesených alebo posuvných dverí aj počas krátkeho časového obdobia (najmä počas studeného alebo teplého počasia) vedie k výrazným zmenám teploty v miestnosti. Otáčavé dvere zabraňujú prudkému poklesu alebo zvýšeniu teploty, preto sa takýto problém nezobrazí.

Brazílsky národný futbalový tím je jediný tím, ktorý sa zúčastnil každého majstrovstiev sveta. Navyše je to najúspešnejší tím – vyhral 5 krát.

V 30. rokoch 20. storočia bol kečup predávaný ako liek na hnačku, reumatizmus a ekzém. Lykopén obsiahnutý v rajčiakoch je pre telo skutočne užitočný, ale vôbec nie je všeliekom pre všetky choroby. Dnes ho možno jednoducho kúpiť vo forme tabliet v akejkoľvek lekárni.

Viete o iných zaujímavých faktoch, o ktoré by ste sa s nami chceli podeliť? Dajte nám o nich vedieť v komentároch!

Tiez sa Vam moze pacit