Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

15 chýb, ktoré robíte svojím vlasom a mali by ste sa im vyhnúť. Posledný bod robia zle pravdepodobne všetci!

Krása sa skladá z rôznych vecí. Môžeme však povedať, že dobre udržiavané vlasy sú jedna z rolí , ktoré hrajú husle v atraktívnom a zdravom vzhľade.

Dnes si povieme 15 najčastejších chýb, ktoré ženy robia a preto nemajú krásne vlasy.

Chyba č. 1 Výber nesprávneho šampóna

Vaša voľba pre šampón nie je tá najlepšia. Aby ste predišli následkom, musíte sa presvedčiť, že je váš šampón pre váš typ vlasov vhodný.

Chyba č. 2 Umývate si svoje vlasy často/nie veľmi dostatočne často

Doporučujeme Vám, aby ste si to vedeli odhadnúť od vášho typu vlasov a kvalitou vody, ktorú používate. Ak sa vaše vlasy zvyknú často mastiť, mali by ste si ich umývať raz za 1-2 dni.

Chyba č.3 Zle si nanášate šampón na vlasy

Pred praním si učešte dôkladne vlasy. Množstvo šampónu závisí od vašej dĺžky vlasov. Dávajte pozor, aby ste ho dostatočne používali. Nájdite si svoju normu. Dajte si šampón do dlane a trite ho, aby ste vytvorili penu. Potom ho nanesiete na korienky vlasov. Použitím masážnym pohybom sa ubezpečíte, že sa dotýkate vašej kože ( prstami a nie nechtami , aby nedochádzalo k poškriabaniu ) Masírujte si hlavu počas celého umývania -je to prospešné pre vaše vlasové korienky.

Chyba č.4 Zabúdate si vaše vlasy hydratovať

Vlasy rýchlo strácajú vlhkosť. Môžete používať špeciálne balzamy a vlasové maskz pre riešenie toho problému ( sa presvedčte aké výrobky niesú škodlivé pre váš typ vlasov )

Použite súčasne balzam so šampónom a bezprostredne po použití si hlavu opláchnete. Správny spôsob ako používať balzam, je rozmazať ho po celej dĺžke vlasov, bez toho aby ste ju ho treli do pokožky.
Čo sa týka vlasových masiek – nemali by ste ju používať viac ako raz týždenne.

Chyba č.5 Nesprávna teplota vody

Mnoho ľudí keď si umýva vlasy, zbytočne používa horúcu vodu. Je to zásadna chyba. Horúca voda dokáže poškodiť vaše vlasy a to tým, že vám dokáže pokaziť farbu na vaších vlasoch. V ideálnom prípade by ste mali používať vlažnú vodu – to pomôže zriediť sekrét mazových žliaz vo vaších vlasoch. Odstráni vám to nečistoty a zlepšuje krvný obeh.

Najlepšie ako dokončiť úpravu vlasov je chladná alebo studená sprcha – tým si dokážete stimulovať krvný obeh pri vlasových korienkoch a vaše vlasy budu vyzerať hladko a lesklo.

Chyba č. 6 Sušíte si vlasy uterákom

Po umytí vlasov, si vodu z vlasov osušíte uterákom jemne od korienkov ku koncu vlasov. Nedávajte si uterák na hlavu – tým by ste si mohli poškodiť vlasové folikuli. Ak potrebujete okamžite suché vlasy, použite bavlnené tričko namiesto uteráku.

Chyba č. 7 Príliš časté a agresívne česanie

Nadmerné česanie môže vaše vlasy preťažiť alebo oslabiť. Nenechajte si česať vlasy po tom, ako ich umyjete. Počkajte, kým vaše vlasy poriadne vyschnú a potom ich opatrne oddeľte prstami. Až potom môžete začať rozčesávať. Zoberte si poriadny hrebeň so širokými zubami. Začnite česať od konca, postupne smerom ku koreňom.

Chyba č. 8 Pri častom používani stylingových prípravkov

Sušiče vlasov, žehličky spôsobia, že vaše vlasy stratia na objeme a aj tekutiny, čo znamená, že budete mať vlasy suché a krehké. Ak sa však neviete zaobísť bez častého stylingu, nezabudnite použiť ochranný sprej a poriadne ho aplikujete po celej dĺžke vlasov a potom si vlasy začnete žehliť.

Chyba č. 9 Nesprávne používanie fénu

Nesprávne používanie fénu môže spôsobiť poškodenie vlasov. Nasledujúci návod vám krok za krokom vysvetlí, ako sa vyhnúť chýbam.
Po prvé, vysušíte si mokré vlasy s uterákom. Nastavíte si na féne nadstavec s plochou tryskou. Začnite si sušiť vlasy od korienkov ku koncu, takže fén sa bude nachádzať v ostrom uhle k vlasovými korienkami. Táto technika umožní uzavrieť kutikuly.

Na začiatku, zatiaľ čo sú vlasy vlhké, je v poriadku prepnúť sušič na maximálnu teplotu. A potom pomaly teplotu znižujete. Pri kúpe fénu zameriavajte sa na modely, ktoré majú dostatočne nastavenia teploty.

Na konci sušenia si vyfénujte vlasy studeným vzduchom.

Chyba č. 10 Nesprávne stravovanie

Nesprávne stravovanie a nesprávny čas jedenia robí zle vášmu organizmu a nemôže si tak doplňovať zásoby vitamínom a minerálov. Ak sa toto stane vaším prípadom, na pekné vlasy môžete zabudnúť. Do každodenného jedálnička si nezabudnite doplniť bielkoviny živočíšného pôvodu.

A ďalším skvelým komponentom do vašej výživy, by mal byť zinok. Aby nedošlo k jeho nedostatku vaša strava musí obsahovať : vajcia, morské plody, kaleráb, kešu oriešky ( nie tie kaliňákové ) , avokádo alebo sušené slivky. A nezabudnite na dostatok železa a vápnika. Môžete ich nájsť v strukovinách, rybách, hydine , pečeni , pšenici, pohánke alebo v orechoch.

Chyba č. 11 Nestaráte sa o svoje zdravie

V niektorých prípadoch zhoršenie kvality vlasov a ich vypadávanie môžu spôsobiť rôzne závažné ochorenia. Tie môžu zahŕňať gastrointestiálny trakt alebo ťažkosti so štítnou žľazou, stres alebo cukrovka. Náš organizmus pracuje takým spôsobom, aby naše vlasy boli vždy posledné pri príjmaní živín. Z tohto dôvodu je potom vidieť, že problémy s vlasmi môžu signalizovať problémy s inými orgánmi. V každom prípade je najlepšie si situáciu objasniť.

Chyba č. 12 Zanedbávanie nosenia klobúkov

Čiapka alebo klobúk vás môže ochrániť pred slnkom. Vlnená čiapka vás ochráni pred zimou. Klobúk vás ochráni v saune, pred škodlivými účinkami pary. Pri výbere klobúka sa presvedčíte, že je pohodlný na nosenie a nesedí vám až príliš pevne.

Chyba č. 13 Neumývate si hrebeň

Je potrebné si váš hrebeň umývať v teplej vode najmenej raz týždenne.

Chyba č 14 Zanedbávanie strihania vlasov

Je veľmi dôležité si vlasy zastrihnúť raz za dva mesiace. Tým, že si ich pekne zastrihnete, vaše vlasy sa nebudú zbytočne rozdeľovať.

Chyba č. 15 Spíte s rozpustenými vlasmi

Ak máte stredne dlhé alebo dlhé vlasy, mali by ste si ich zamotať do vrkoča pred spaním do postele. Vlasy sa tak nezamotajú a nebudú kučeravieť. V dôsledku toho ušetrite dostatok času pri upravovaní vlasov a ešte si aj trošku pospíte alebo stihnete ráno zacvičiť.

Tiez sa Vam moze pacit