Krása a životný štýl, Prírodná medicína

10 spôsobov aby ste mali vaše prádlo žiarivo biele a svieže. Žiadne chemikálie!

Tento článok je pre všetkých, ktorí neznášajú pranie prádla. To občas býva neskutočne vyčerpávajúce, nudné a niektorých škvŕn sa jednoducho nie a nie zbaviť.

Okrem toho je tiež ťažké nájsť dobý prášok na pranie, ktorý dobre čistí, zároveň pekne vonia a nestojí celý majetok.

Existuje však jedna látka, ktorá dokáže vyriešiť všetky vaše problémy s praním.

Tou látkou je jednoduchý biely ocot. Už malé množstvo pridané do prania vám ušetrí peniaze, nervy a energiu pre nejakú príjemnejšiu aktivitu.

No a tu už je 10 spôsobov, ako vám biely ocot uľahčí pranie.

1. Vylejte do práčky na veci polovicu pohára bieleho octu pred praním. Ochránite tak farby a zvýšite účinnosť prášku.

2. Použite ocot namiesto aviváže tak, že ho nalejte do príslušného priečinku na práčke. Bude to mať rovnaký účinok, či dokonca bude prádlo mäkšie a neublížite ani prírodnému prostrediu.

3. Biely ocot obsahuje látku, ktorá odstraňuje škvrny a pot z bieleho šatstva.

4. Jedno deci octu pridaného do prania predchádza výskytu usadenín a zvyškov prášku po dopraní.

5. Pomocou octu dokážete tiež neutralizovať nepríjemné pachy. Zrejme nechcete, aby vaše oblečenie smrdelo za cigaretami, však?

6. Vyrobte si účinnú predpierku na extra špinavé prádlo tak, že rozmiešate pol pohára octu v teplej vode a cez noc do toho namočíte prádlo. Na druhý deň ho normálne vyperte.

7. Odstraňovanie zvieracích chlpov je takmer nemožná úloha. Ocot to však hravo zvládne. Vaše prádlo bude od teraz čisté a bez chumáčov zvieracích chlpov.

8. Kyselina v octe vám pomôže dosiahnuť to, aby sa na oblečení viac nezachytávala statická elektrina.

9. Pridajte 6 polievkových lyžíc octu do ručného prania. Nechajte to postáť pol hodiny a potom pokračujte v ručnom praní bežným spôsobom. Je to možné použiť aj na plavky a spodnú bielizeň.

10. Vyčistite a odvápnite svoju automatickú práčku s pomocou octu. Ten to dokáže urobiť aj bez nutnosti použitia silných chemikálií.

Tiez sa Vam moze pacit