Krása a životný štýl, Prírodná medicína, Zdravie a životospráva

10 faktov, ktoré by ste mali vedieť o krvi: Pri svojom type KRVI SI NA TOTO dávajte veľký pozor

Existujú 4 krvné skupiny: A, B, AB, O. S krvnou skupinou sa narodíme, vytvorí sa už počas nášho vývoja v maternici a nemožno zmeniť.

Krvné skupiny sa od seba navzájom líšia a majú svoje špecifické vlastnosti. Prinášame vám zoznam toho, čo by ste o svojej skupine mali vedieť.

  1. Krvná skupina a výživa

Krvná skupina zohráva veľkú úlohu pokiaľ ide o trávenie a redukciu hmotnosti. Strava ľudí by mala byť prispôsobená krvnému typu človeka.

Napríklad ľudia s krvnou skupinou A by sa mali vyhýbať mäsu a prejsť na zeleninu, kým ľudia so skupinou 0 potrebujú viac bielkovín a preto by mali do stravy zahrnúť viac mäsa a rýb.

Ak máte krvnú skupinu AB sú pre vás plody mora a chudé mäso to pravé. B skupina nech si dáva pozor na kuracinu a siahne radšej po hovädzine.

  1. Krvná skupina a ochorenia

Aby ste predišli viacerým ochoreniam spoznajte svoju krvnú skupinu a jej charakteristiky.

  1. Krvná skupina a osobnosť

Každá krvná skupina je svojská a výrazne ovplyvňuje aj osobnosť človeka. Ľudia s krvnou skupinou 0 sú spoločenskí, sebavedomí, kreatívni a extroverti. Ak máte A skupinu, ste skôr pokojnejší, dôveryhodnejší a máte cit pre umenie. B skupinu charakterizujú cieľavedomí ľudia, nezávislí a silní. Ak máte krvnú skupinu AB, ste spoľahliví, hanbliví, avšak starostliví.

  1. Krvná skupina a tehotenstvo

Krvná skupina výrazne ovplyvňuje tehotenstvo. Niektoré krvné skupiny otehotnejú ľahšie než iné. Telo žien s krvnou skupinu AB produkuje menej folikulov stimulujúcich hormóny, ktoré umožňujú ľahšie otehotnieť.

  1. Krvná skupina a znášanie stresu

Každý reaguje na stres inak. A krvná skupina výrazne ovplyvňuje jeho znášanie. Krvná skupina O je typická tým, že sa hneď nahnevá, má vyššiu hladinu adrenalínu a potrebuje viac času na riešenie stresových situácií.

  1. Krvné antigény

Krvné antigény sú prítomné aj mimo krvi. Sú v tráviacom trakte, od úst až po hrubé črevo, ale tiež v nose a pľúcach.

  1. Krvná skupina a brucho

Viete že krvná skupina určuje, či máte dispozíciu na ploché alebo veľké brucho? Ak máte A skupinu, ploché brucho je pre vás samozrejmosť, kým skupina O je náchylnejšia na brucho plné tuku.

  1. Krvná skupina a manželstvo

Vo všeobecnosti sa ľudia berú z lásky. Ak plánujete ja dieťa, mali by st vedieť, že krvná skupina je v tomto smere naozaj podstatná! Ľudia s A a B skupinou by svoje skupiny nemali miešať, pretože podľa RH faktora, RH+ a RH- by malo zostať separátne. V niektorých štátoch sa pred svadbou vyžaduje testovanie krvi.

  1. Krvná skupina a cvičenie

Skupina A je náchylnejšia na stres, potrebuje relax a preto by mala zvoliť upokojujúce cvičenia. A to každý deň! Jóga a meditácia sú najlepšou voľbou. B typ miluje výzvy a preto volí aktivity na nájdenie rovnováhy medzi telom a dušou. Tenis, horolezectvo, umenie je pre nich to pravé.

  1. Krvná skupina a núdzové situácie

Typ krvnej skupiny je dôležitá informácia, a preto ju majte stále so sebou ! Veď stať sa môže hocičo.

10-things-we-all-need-to-know-about-our-blood-type

Zdroj: diyshare.net

Tiez sa Vam moze pacit